Anne yangından kurtuldu ama evlatlarına ağladı

Zeytinburnu'nda, 5 katlı bir binanın üçüncü katındaki boş dairede çıkan yangından yükselen dumanların, çatı katındaki daireye dolması nedeniyle bir aile dumanların arasında mahsur kaldı.

Çocukları için çırpınan anneyi polis ekipleri ve komşuları sakinleştirmeye çalıştı.
Zeytinburnu ÇırpıcııMahallesi Şehit Yıldırım Menteşe Sokak’ta bulunan 5 katlı bir binanın üçüncü katındaki boş dairede saat 05:00 sıralarında bilinmeyen bir sebeple yangın çıktı. Yükselen dumanlar, pencerelerinden birisi açık ulduğu öğrenilen çatı katındaki daireye doldu. Aynı aileden birisi kız çocuğu 5 kişi dumanların arasında kaldı. Anne dumanların arasından kurtulup merdivenlerden aşağı inmeyi başardı ancak, çocukları yoğun duman nedeniyle binadan çıkamadı.

İtfaiye ekipleri yangına müdahale edip kontrol altına almayı başardı. İtfaiye merdiveni açılarak çatı katında mahsur kalan 5 çocuğun kurtarılması için çalışmalara başladı fakat çocuklarının indirilmediğini öğrenen anne gözyaşlarına boğuldu. Mahsur kalanlar arsından bir kişi itfaiye merdiveniyle indirildi. Diğerleri ise duman tam olarak tahliye edilemediği için, uzun süre çatı katında kaldı. Bu sırada duygularına hakim olamayan anne çocukları için gözyaşı döktü. Acılı anneyi polis ekipleri ve komşuları sakinleştirmeye çalıştı. Yapılan çalışmaların ardından diğer 4 çocuk da dumanların arasından kurtarıldı. Dumandan etkilenen çocuklara olay yerine gelen sağlık ekipleri müdahale etti.