‘Anneme küfür edilmesi onurumu kırdı’

Kadıköy İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde görevli komiser Sebahattin Yosuntaş ve sivil polisler tarafından darp edilerek gözaltına alınan Cihan Haber Ajansı Muhabiri Ercan Yıldız, gözaltında tutulduğu sırada annesine edilen küfürlerin onurunu kırdığını söyledi.

Haber takibi için geldikleri Kadıköy İlçe Emniyet Müdürlüğü önünde komiser Sebahattin Yosuntaş ve birkaç sivil polis tarafından gözaltına alınıp darp edilen Ercan Yıldız, olayın şokunu uzun süre üzerinden atamadığı söyledi. Yıldız, her türlü hakkını sonuna kadar arayacağını belirterek, “Benim başıma gelenler diğer arkadaşlarımın başına gelmesin diye hukuki mücadeleme devam edeceğim. Gözaltına alınan gazeteci değil de bir vatandaş olsaydı, çok daha kötü şeyler olurdu.” diye konuştu. Bina içerisinde karalık bir odaya götürüldüğünü belirten Yıldız, başta komiser Yosuntaş olmak üzere 3-4 polisin kendisini yere yatırarak ellerine kelepçe taktığını söyledi. Polisler tarafından yerde yatarken hayalarına vurulduğunu söyleyen Yıldız, “Darp sırasında dudağım patladı. Birçok yerime darbe aldım. Ancak, bunların hiçbiri edilen küfürler kadar acı vermedi bana. ‘Lütfen anneme küfür etmeyin’ dememe rağmen komiser Yosuntaş, ısrarala anneme küfür etti. Bu küfürleri onurumu kırdı” diye konuştu.

Yaklaşık 8 yıldır polis muhabirliği yaptığını, böyle bir olayın başına geleceğini hiç aklına getirmediğini söyleyen Yıldız, yasal hakkını sonuna kadar arayacağını belirtti. Yıldız, “Benim başıma gelenlerin diğer meslektaşlarımın başına gelmemesi için her türlü yasal hakkımı kullanacağım. Komiser Yosuntaş ve diğer polisler hakkında suç duyurusunda bulunacağım. Gözaltına alınan gazeteci değil de başka bir vatandaş olsaydı, olacakları aklıma bile getirmek istemiyorum.” şeklinde konuştu.