Antalya Belediye Meclisi’nde yumruklar konuştu

Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi toplantısında bağımsız üye İsmail Erten ile Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen arasında yaşanan sözlü tartışma, daha sonra CHP'lilerle zabıta memurları arasında kavgaya dönüştü.

Dışarı çıkarılan CHP’lilerle Büyükşehir Belediyesi koruma ve zabıta görevlileri arasında yumruklaşmalar meydana geldi.

Bugün öğleden sonra başlayan Büyükşehir Belediye Meclis Toplantısı’nda 2005 yılı faaliyet raporunun görüşüldüğü sırada bağımsız üye İsmail Erten ile Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen arasında tartışma çıktı. Evcilmen’i Dedeman Aquapark’ın yerini 2017 yılına kadar bir kuruş bile almadan Dedeman Otel’e peşkeş çekmekle suçlayan Erten, Evcilmen’e ayrıca 14 Şubat Sevgililer Günü’nü Dedeman’da geçirmesinin sırrını sorudu.

Bu sırada Erten’e, meclisini izleyen CHP’liler sözlü saldırıda bulundu. Belediye faaliyet raporu görüşüldüğü için meclis başkanlığını vekili Hüseyin Samani’ye bırakan Menderes Türel, olayları meclis üyelerinin arasından izledi. Meclise başkanlık yapan Hüseyin Samani’den gündem dışı konuştuğu için Erten’e müdahale edilmesi istendi. Ortamın gerginleşmesi üzerine Erten’e sözlü saldırıda bulunan CHP gençlik kolları üyeleri ve Muratpaşa Belediyesi meclis üyeleri, Büyükşehir Belediyesi zabıta ve koruma görevlileri tarafından meclis salonu dışına çıkarıldı. Bu sefer CHP’liler ile Büyükşehir’in görevlileri arasında tartışma çıktı. Giderek tırmanın tartışma yerini yumruklaşmalara bıraktı. CHP’liler de aynı şekilde karşılık verdi.

Daha sonra meclis salonuna emniyet güçleri geldi. Olayların yatışmasıyla, polis bir süre Büyükşehir Belediyesi önünden ayrılmadı. Yaşanan bu olaylardan sonra, meclis toplantısına kaldığı yerden devam edildi.