Antalya Büyüksehir Belediyesinin mesleki egitim kurslari basladi

ANTALYA - Antalya Büyüksehir Belediyesi mesleki egitim kurslari düzenlenen törenle basladi. 13 bransta verilen kurslara bu dönem bin 606 kursiyer katiliyor.

Törene Büyüksehir Belediye Baskani Menderes Türel, esi Ebru Türel, ögretmenler, kursiyerler ve ögrenciler katildi. Törende konusan Baskan Türel, bu yil 13 bransta bin 606 kursiyerin bu yil mesleki egitim kurslarina katildigini belirtti. Kurslarda, bilgisayar, Ingilizce, Almanca, Rusca, giyim, mefrusat, kuaförlük, okuma-yazma, taki tasarim, plastik sanat, el sanatlari, stilistik ve resim kurslari verilecegini belirten Türel, amaçlarinin, gençleri meslek sahibi yapmak, ev hanimlarinin ise aile ekonomilerine katkida bulunmalarini saglamak oldugunu söyledi.

Sosyal Belediyecilik anlayisi geregi, meslek kurslarini genisleterek yaymayi hedeflediklerini belirten Menderes Türel, yeni kurslar açmak için hazirliklarin devam ettigini söyledi.

Antalya’nin gelecegi için egitimin altyapi kadar önemli olduguna dikkat çeken Türel, söyle konustu: “Antalya hizla gelisiyor. 2 milyona yaklasan nüfusu ile nüfus artisinda da Türkiye birincisi. Antalya bir dünya kenti, bir marka kenti olmalidir. Bu anlayisla çalismalarimiza basladik ve hak ettigi hizmeti sunmayi amaçladik. Antalya’yi, her anlamda dünyaya tanitmayi hedefliyoruz.” diye konustu.