Antalya’da 1 terörist yakalandı

Diyarbakır, Siirt, Şırnak ve Hakkari'de terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonlar devam ederken, Antalya'da 1 teröristin yakalandığı bildirildi.

Genelkurmay Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, Antalya’nın merkez ilçesi Dağbeli Kasabası’nda güvenlik güçleri tarafından bir kadın MLKP terör örgütü mensubunun yakalandığı belirtildi. Açıklamada, terör örgütü mensubu hakkında adli işlemlere başlanıldığı bildirildi.

Öte yandan güvenlik güçlerinin Hakkari, Siirt, Şırnak ve Bingöl illerinde teröristlere yönelik bölgede yaptığı arazi tarama çalışmaları sonucu, örgüte ait tespit edilen sığınaklarda silahların yanı sıra çok sayıda yaşam malzemesi ele geçirildi. Hakkari’nin Yüksekova ilçesi dağlık arazi kesiminde yapılan arama tarama faaliyeti esnasında kayalıklar arasına gizlenmiş vaziyette, PKK / KONGRA – GEL terör örgütü mensuplarına ait 2 adet tüfek, 2 adet şarjör ve 11 adet fişek ele geçirildi.

Siirt’in Eruh ilçesi dağlık arazi kesiminde terör örgütü mensupları tarafından kullanılan sığınak ve barınaklarda bir adet çelik yelek ile çeşitli yaşam malzemeleri ele geçirilirken; Şırnak’ın Uludere ilçesi dağlık arazi kesiminde de, mağara içerisinde toprağa gömülü vaziyette 1 adet makineli tüfek., 1 adet piyade tüfeği, 1 adet şarjör ve 566 adet fişek ele geçirildi.