Antalya’da yıldızlı bayram

Bayram tatili ve yılbaşında, Antalya'daki otellerde birçok ünlü sanatçı sahne alacak.

OTELLER VE KONAKLAMA ÜCRETLERİ

Kemer Limra Otel’de bayramın ikinci günü İbrahim Tatlıses, üçüncü günü ise Seda Sayan sahneye çıkacak. Bu otelde konaklamak isteyenler, minimum üç gece konaklamaları halinde gecelik kişi başına 178 YTL ödeyecekler.

Lara Limak’ta da bayramın ikinci günü Hülya Avşar,üçüncü günü ise İbrahim Tatlıses sahne alacak.

Kemer’de bulunan Antendon De Luxe Otelde yılbaşı gecesi Suat Suna, bayramın üçüncü günü ise Sibel Can hayranlarıyla buluşacak. Bu otelde bayramda konaklamak isteyenler minimum dört gece kalmaları halinde kişi başına 144 YTL ödeyecekler.

Wow Kremlin Oteli de ünlü sanatçılara sahne verecek. Kremlin’de yılbaşı gecesi Grup Turkuaz, bayramın ikinci günü Ferhat Göçer, bayramın üçüncü günü ise Candan Erçetin sahne alacak. Kremlin’de bayramda dört gece kalacakların ödeyecekleri ücret kişi başına 650 YTL olacak.

Belek’teki Xanadu Resort Otelde ise yılbaşı gecesi misafirleri Nükhet Duru’nun söyleyeceği şarkılar ile yeni yıla girecek.

Selge Beach Resort otelde bayramın ikinci günü Demet Akalın, üçüncü günü Petek Dinçöz hayranlarıyla buluşacak. Bu otelde bayramda tatil, gecelik kişi başına 90 YTL olacak.

Antalya Konyaaltı’nda bulunan Porto Bello Otel’de ünlü sanatçı Rafet El Roman bayramın ikinci günü sevenlerine seslenecek. Bu otelde minimum dört gecelik konaklama, kişi başına gecelik 96 YTL…

Maritim Pine Beach Otel’de bayramın ikinci günü Pınar Aylin sahneye çıkaracak. Pine Beach Otelde minimum dört gece konaklayanlar gecelik 88 YTL ödeyecek.

Fantasia Hotel De luxe’de minimum üç gece konaklayanlar gecelik kişi başına 118 YTL ödeyerek, bayramın ikinci gününde Altay’ı dinleyebilecekler.

Lara Kervansaray Otel’de minimum dört gece konaklayanlar gecelik kişi başına 128 YTL ödeyerek yılbaşı gecesi Zeynep Dizdar, bayramın ikinci günü Ümit Sayın, üçüncü günü İzel’i izleyebilecekler. Ümit Sayın yılbaşı gecesi de Palamo Perissia Hotelde sahneye çıkacak.

Belek’teki Adora Golf Hotel’de yılbaşı gecesi Ege sahneye çıkarak hayranlarıyla buluşacak. Ege’li otelde minimum dört gece kalanlar gecelik kişi başına 92 YTL ücret ödeyecek.

Club Hotel Phaselis Rose’da yılbaşı gecesi sahne alacak Eda ve Metin Özülkü’yü izlemek isteyenler, gecelik kişi başına 80 YTL ödeyerek hem tatil yapacaklar, hem eğlenecekler.

Limak Atlantis Otel’de yılbaşı gecesi Eylem Naz, bayramın ikinci gecesi Deha sahne alacak. Atlantis otelde gecelik kişi başına konaklamanın bedeli ise 112 YTL olacak.

Sun Gate Port Royal Otelde yılbaşı gecesi Kerem Görsev, Maxsim Resort Otelde ise bayramın ikinci günü Zeynep Dizdar sahneye çıkacak.

REZERVASYON UYARISI

Akdeniz Turistik Otelciler Birliği (AKTOB) Başkanı Osman Ayık, yılbaşı ve bayram tatilinin birleşmesinin otelciler açısından iyi olmamasına rağmen büyük bir hareketlilik olduğunu söyledi.

Antalya’daki oteller için bayram rezervasyonu yaptıramayanların işinin zor olabileceğini kaydeden Ayık, şöyle dedi:“Kış aylarında açık kalan otel sayısı çok az. Kayak merkezlerinde kar olmadığı için yerli tatilciler bayramda Antalya’ya akacak. Program yapan oteller dolmaya başladı. Diğer oteller de dolmak üzere. Tatilini Antalya’da geçirmek isteyenler erken rezervasyon yaptırsınlar.”

İÇ PAZAR HAREKETLİ

Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) Başkanı Volkan Şimşek de kış aylarında açık kalan otel sayısının çok az olduğuna dikkati çekerek, şunları söyledi:“Otellerin yüzde 70’i kış için kapandı. Açık kalan oteller, bayram ve yılbaşında bunun avantajını kullanıyorlar. Turizm sektöründe iç pazar çok hareketli. Özellikle sanatçılı oteller bayram ve yılbaşında tamamen dolacaklar. Diğer oteller de doluluk problemi yaşamayacaklar. Bayramdan sonra da futbol turizmi başlıyor. Otellerin futbol operasyonları var. Mart ayına kadar da futbol turizmi ile açık kalan oteller doluluklarını üst seviyeye çıkaracaklar.”