Antalyalılar Sevgi Kumbarası’na destek verdi

Antalya'da kurulan 'Sevgi Kumbarası' Antalyalı yardım severlerden büyük destek gördü.

Antalya’da kurulan ‘Sevgi Kumbarası’ Antalyalı yardım severlerden büyük destek gördü. Kumbara, kitap ve oyuncaklarla defalarca doldu.

İhtiyaç sahibi çocuklara verilmek üzere oyuncak, kitap gibi malzemelerin toplandığı ‘Sevgi Kumbarası’ vatandaşlardan yoğun ilgi gördü. Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından Işıklar Caddesi’ndeki ATM cihazlarının yanına kurulan Kumbara, kısa sürede defalarca doldu taştı. Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı ekiplerince kumbaradan alınan malzemeler önce yardım merkezinde toplanıyor.

Oyuncak ve kitaplar, ekipler tarafından ayrıştırılarak öncelikle temizleniyor. Daha sonra tamiratı gereken malzemeler onarıldıktan sonra yaş guruplarına göre ayrılarak, sivil toplum kuruluşları, okullar ve ihtiyaç sahibi ailelere verilmek üzere değerlendiriliyor. Yetkililer birçok çocuğun yüzünde tebessüm yaratacak bir proje olan Sevgi Kumbarası’nın sayılarının ilerleyen zamanda kent merkezinde sayılarının artacağını belirti. Sevgi Kumbarası ile ilgili bilgi almak isteyen vatandaşlar, Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı’nın 249 54 30 numaralı telefonundan bilgi alabileceği öğrenildi.