Antalyaspor Başkanı Gencer: Şehirde futbol kültürü yok

Medical Park Antalyaspor Başkanı Gültekin Gencer, her yıl bini aşkın yerli ve yabancı futbol takımının Antalya'da kamp yaptığını ancak şehirde futbol kültürünün olmadığını savundu.

Medical Park Antalyaspor Başkanı Gültekin Gencer, her yıl bini aşkın yerli ve yabancı futbol takımının Antalya’da kamp yaptığını ancak şehirde futbol kültürünün olmadığını savundu.

Gencer, kulübün kendisine ait bir tesisleri olmadığını, Döşemealtı ilçesine yapılacak olan kısmında sürekli siyasi engellere takılarak yapılamadığını iddia etti. Gencer, takımın genç oyuncusu Mehmet Sedef’in geçirdiği kalp krizi sonrası, anjiyo olduğunu, ligin ikinci yarısında sahalara dönebileceğini söyledi.

Medical Park Antalyaspor Başkanı Gültekin Gencer ve yönetim kurulu üyeleri gazetecilerle Ramada Otel’de bir araya geldi. Gazetecilerle sohbet eden ve soruları cevaplayan Başkan Gencer, gündeme ilişkin ve kırmızı-beyazlı takımın sorunlarını da paylaştı.

Antalya’daki yerel belediyelerden takıma hiçbir katkı yapılmadığını savunan Başkan Gencer, 4 aylık başkanlık süresince hiçbir belediyeden maddi destek almadıklarını kaydetti. Antalyaspor kulübünün maddi gelir elde edecek hiçbir gelir kaynağının da olmadığını kaydeden Başkan Gencer, şöyle konuştu:

“Birçok ilde yapılan stadyumların altında AVM’ler var buraların kira bedeli kulübe kalıyor. Bunun en büyük örneği ise Bursaspor’dur. Diğer kulüplere gıpta ile bakıyoruz.Biz hala stadyumun altında AVM olacak mı ? Tartışmaları yapıyoruz. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı bu stadyum karşılığında Bursaspor kulübünden tek istediği şey stadyumun isim hakkının ihalesi yapmak.”

EN FAKİR FUTBOL TAKIMIYIZ

Spor Toto Süper Lig’de mücadele eden Antalyaspor’un en fakir futbol takımı olduğunu belirten Başkan Gencer, Konyaspor’un belediyeler ve dış gelirlerden 14 milyon TL gelir elde ettiğini söyledi.

Antalyaspor’un 35 milyon lira bütçe açığı bulunduğunu ve aylık 700 bin lira vergi borçlarının olduğunu ifade eden Başkan Gencer, bu rakamı 13 milyon TL’ye düşürdüklerini hatırlatarak, “Takıma dış gelir için araştırmalarımız devam ediyor. Uluslar arası içecek firmaları, sigorta şirketleri ve birçok kurumlarla görüşmelerimiz devam ediyor. Yıl sonuna kadar bütçeyi denkleştirmek için her şeyi yapacağız.” ifadelerini kullandı.

YENİ YAPILACAK STADYUMUN GÜNLÜK MALİYETİ 400 BİN LİRA

Antalya’da futbol anlayışının 1980’li yıllara dönmesi gerektiğini açıklayan Başkan Gültekin Gencer, sportif başarılar yakalanmasına rağmen halkın takımı desteklemeye gelmediğini, bu durumu düzeltmek için de STK’ların ve odaların şehirde çalıştaylar düzenlemesi gerektiğini belirtti.

Seyircisiz hiçbir takımın ayakta kalamayacağının altını çizen Gencer, “Yeni yapılacak olan stadyumun bir maç için açılıp kapanmasının bedeli 400 bin liradır. Buda liradan, 20 bin seyirci gelse zaten sadece stadyumun bir maçlık maliyetini karşılıyor. O yüzden bu şehirde herkes el ele verip bir an önce bu konu için kafa yormalıdır.” diye konuştu.

MEHMET SEDEF LİGİN İKİNCİ YARISINDA TAKIMLA OLACAK

Torku Konyaspor maçı sonrası havalimanında rahatsızlanan Mehmet Sedef’in kendi imkanlarıyla ambulans çağırarak doktora gittiğini söyleyen Başkan Gencer, herkesten genç oyuncunun kalp krizi geçirdiğini sakladıklarını ifade etti.

Sedef’in yapılan müdahale sonrası 3 damarı için anjiyo yapıldığını, ilaçla tedavisinin de devam edeceğini aktaran Gencer, “By-pass ya da stent takılması gibi bir tedavinin şimdilik söz konusu değil. Yüzde 95 oranında kapalı olan bir damarın yüzde 40’a düşürülmesi da bir mucizedir. İlaçla tedavisi devam edecektir. Doktorlarından da aldığımız bilgiler doğrultusunda ligin ikinci yarısında takım arkadaşlarının yanında olabileceğini öğrendik.” şeklinde açıklamalarda bulundu.