Antep fistigi markalasacak

GAZIANTEP - Antep Fistigi Tanitim Grubu Baskani Zeki Yagci, Antep fistigini kendine has lezzeti ve kalitesiyle dünyada marka haline getireceklerini söyledi.

Bu kapsamda Almanya’da düzenlenen Anuga Gida Fuari’nda stand açtiklarini ifade eden Yagci, burada büyük ilgiyle karsilandiklarini söyledi. Antep fistiginin dünya pazarinda söz sahibi olabilmesi için yürütülen çalismalara öncülük ettiklerini anlatan Yagci, “Almanya fuari bizim için ilk yurtdisi tecrübesi oldu. ‘Antep Fistigi Dünyanin En Iyi Lezzeti’ sloganiyla tanitim yaptik. Fistigin imajini yenilemek için yaptigimiz çalisma oldukça dikkat çekti. Olumlu tepkiler aldik. Birçok firma fiyat sormaya basladi. Çekoslavakya’dan bir firma fistigimizla yakindan ilgilenmeye basladi.” dedi.

Amerika ve Iran fistigiyla rekabet edebilmek için kalitenin artirilmasi ve markalasmanin sart oldugunu vurgulayan Yagci, “Yüksek fiyat engelini, fistigimizin kalitesiyle asacagiz. Buna müsait bir ortam var. Disardaki alici, ürün kaliteli oldugu için, 5-10 dolar fazla ödemeye hazir.” dedi. Etkin bir tanitim kampanyasi için parasal kaynaga ihtiyaç oldugunu hatirlatan Yagci, devletten fistigin tanitimina destek vermesini istedi.