Antep işi tasarım yarışması açıldı

Gaziantep'te Antep işi tasarım yarışması düzenlendi. Unutulan el sanatlarının yeniden yaşatılması ve yeni nesle öğretilmesini hedefleyen Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği, 'Antep İşi Nakış El Sanatı Tasarım Yarışması' açtı.

Derneğimiz bu konuda önemli bir çalışma yaptı. AB fonlarından yararlanarak bu meslek dalının geliştirilmesi ve yeni nesil arasında yaygınlaştırılması için önemli bir çalışma başlatmıştır. Açtığımız bu yarışmada projenin önemli bir parçasıdır.” dedi. AB tarafından finanse edilen, GAP BKİ Başkanlığı tarafından yürütülen Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Gaziantep Şubesi tarafından uygulanan Antep İşi Nakış El Sanatının Yaşatılması ve Ekonomiye Kazandırılması Projesi kapsamında Antep İşi El Sanatları Tasarım Yarışması’nda dereceye girecek eserlerin sahiplerinden birinciye 300 YTL, ikinciye 200 YTL üçüncüye ise 100 YTL para ödülü verilecek.

Ev kadınlarının Antep işi öğrenerek aile bütçesine önemli katkı sağlayabileceğini ifade eden Akgül İncioğlu, yarışmanın bütün vatandaşlara açık olduğunu, eserlerin en geç 5 Mayıs 2006 tarihine kadar Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Sarıgüllük Mah. 27 Nolu Sokak Sanlı Apt. bulunan dernek binamıza teslim edilmesi gerektiğini bildirdi.