Açıköğretim sınav sonuçları açıklandı mı?

AÖF güz dönemi ara sınavının sonuçları ne zaman açıklanacak?

AÖF (Açıköğretim Fakültesi) güz dönemi ara sınavları geçtiğimiz haftasonu gerçekleştirildi. Bu sınavın ardından öğrenciler sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı sorusunu sıkça sormaya başladı. Peki AÖF güz dönemi ara sınavının sonuçları ne zaman açıklanacak?

Sonuçlar için;

aof.gov.tr

AÖF güz dönemi ara sınavları 12-13 Aralık 2015 tarihlerinde gerçekleştirildi. 2015-2016 güz dönemi ara sınavlarına hazırlanan öğrenciler emeklerinin karşılığını alabilmek için geçtiğimiz haftasonu sınava girdi. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İşletme ve İktisat Fakültelerinde eğitim gören öğrencilerin sınavları sabah saat 09.30'da başladı. Sınavın ardından öğrencilerin en çok merak ettikleri konu sonuçların ne zaman açıklanacağı oldu.

AÖF 2015 SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

AÖF 2015 sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağına dair AÖF maalesef bir açıklamada bulunmadı. Ancak geçen senelerde olduğu gibi bu senede sonuçların sınavdan 14 ila 19 gün sonra açıklanması bekleniyor.

AÖF SINAVLARI NASIL DEĞERLENDİRİLECEK?

Sınavların değerlendirilmesi ve ders geçme sistemi Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliği ile bu yönetmeliğin verdiği yetkiye istinaden hazırlanan Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Eğitim-Öğretim ve Sınav Uygulama Usul ve Esasları ve Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakülteleri Bağıl Değerlendirme Esaslarına göre belirlenmektedir.

Sınavlarda soru kitapçığı ve cevap kâğıdı olarak iki tür belge vardır. Sınavların değerlendirilmesi, notların kaydı, çizelgelere geçirilmesi, saklanması, öğrenci kütüklerine yazımı ve öğrencilere duyurulmasında bilgi işlem yöntemlerine başvurulur.

Öğrenciler, sınav sonuçlarına ilan edilme tarihinden itibaren 5 işgünü içinde itiraz edilebilir. Bu süre geçtikten sonra yapılan itirazlar geçerli sayılmaz.

Her dersin cevabı, o dersin isminin yazılı olduğu sütuna işaretlenmelidir. Yanlış sütuna yapacağınız işaretlemeler kesinlikle değerlendirilmez. Cevap kâğıdında mutlaka ilgili ders için ayrılan ve açıkça dersin adı yazılan sütunu kodlamayı unutmayınız.

Tüm sınavlar çoktan seçmeli test şeklinde hazırlanmakta ve bilgisayar sistemleri ile değerlendirilmektedir. Bu sınavlarda öğrencilerin, derslerin her birinden ayrı ayrı başarılı olmaları gerekmektedir.