Appiah 15 milyon euro

Alman kulübünün menajeri Andreas Müller, F.Bahçe’nin Ganalı yıldızını transfer etmek için her türlü çabayı göstereceklerini söyledi.

Fenerbahçe Yönetimi, Schalke 04’ün ısrarla transfer etmek istediği Ganalı orta saha oyuncusu Stephen Appiah’ın fiyatını belirledi. Sarı lacivertliler geçtiğimiz yıl aynı dönemde başağrısı olan Nicolas Anelka’nın durumunu göz önüne alarak, bir kez daha aynı sıkıntıyı yaşamak istemiyor. Siyahi futbolcu ile yapılacak görüşmede, “Bir an önce kararını ver. 15 milyon Euro’yu getir git” tavrını sergileyecek olan yöneticiler, sezona sorunsuz girmek istiyor.

Yerine bir santrfor

Yabancı kontenjanı dolduğu için görüşme yapılan santrfor adaylarını bekleten yönetim, Appiah’ın satılması halinde yeni yabancısını da Şampiyonlar Ligi’ne yetiştirmeyi planlıyor. Daha önce Norveçli John Carew ile prensip anlaşmasına varmasına rağmen teknik direktöründen izin çıkmadığından dolayı bu transferi kapatan sarı lacivertliler, Schalke’nin ısrarcı olduğu Ganalı için 15 milyon Euro’yu getirmesi halinde boş kalacak yabancı kontenjanını süper bir golcü ile dolduracak.

Almanya’yı istiyor

Kadıköy’de işte bu hesaplar yapılırken, Schalke 04 menajeri Andreas Müller de Stephen Appiah’ı kulübe getirmek için her türlü çabayı harcayacaklarını söyledi. Müller, Schalke’nin önceki akşam Nürnberg’i 4-2 yenip Almanya Lig Kupası’nda finale yükseldiği maç sonrası kendisine yöneltilen bir soruya, “Appiah bizim istediğimiz, genç takımımıza güç katacak çok değerli bir oyuncu. Kendisi de bize gelmek istediğini belirtti” cevabını verdi.

Tek sorun bonservisi

Bu transferin önündeki en büyük engel olan F.Bahçe’nin istediği yüksek bonservis bedeli sorununu çözmek için çalışacaklarını ifade eden Alman futbol adamı, “Schalke olarak bu defteri biz çoktan kapatmıştık, ancak şimdi her şey iyi görünüyor. Zira Appiah bizi tercih edip Almanya«da oynamak istiyor. Fenerbahçeli futbolcuyu Schalke kadrosuna getirmek için imkanlarımız çerçevesinde her türlü olanak ve çabayı harcayacağız” diye konuştu.