Apple’ın heyecanla beklenen Türkiye mağazası açıldı

Türkiye'de ilk mağazasını açan Apple hayranlarını sevindirdi.

Türkiye’de ilk mağazasını açan Apple hayranlarını sevindirdi. Sabahın ilk ışıklarıyla beklemeye başlayan Apple hayranları uzun kuyruklar oluşturdu.

Teknoloji devi Apple, heyecanla beklenen ilk mağazasını açılışını bu sabah açtı. Sabahın erken saatlerinde mağazanın açılışı için Zorlu Center’a akın eden Apple tutkunlarını üzerlerinde mavi tişört bulunan mağaza çalışanları karşıladı. Uzun kuyruklar oluşturan Apple hayranları, mağaza çalışanları ile açılış öncesi heyecanlı anlar yaşadı. Türkiye’nin farklı yerlerinden gelen vatandaşlar mağazanın önünde sevinç gösterilerinde bulundu. Saatler 10:00’a saniyeler kala geri sayım ile ilk müşteri tezahüratlar eşliğinde mağazaya giriş yaptı.

Sabahın ilk ışıklarıyla mağazanın önüne gelen Apple tutkunlarından Tolga Sani, uzun zamandır Macintosh koleksiyoncusu olduğunu söyleyerek sözlerini şöyle sürdürdü: ” Güya 4 Şubat’ta açılacaktı. Daha önce de Ankara’dan açılış için gelmiştim. Şimdi tekrar geldim. Ben 6 buçuktan beri sıradayım. Steve Jops’ın felsefesi ve kendine özgü tasarımları benim buraya gelmemde itkisi oldu. Aynı zamanda ben Macintosh koleksiyoncusuyum. 80’lerden, 90’lardan kalma birçok Macintosh’um var. Koleksiyona da bağlanınca iyice hayranlık oluştu.”

Apple markasına tutku ile bağlı olduğunu söyleyen Simge Bayırcı da, bu açılışa gelmek için dershaneye dahi gitmediğini ifade etti. Simge sözlerine şöyle devam etti: ” Türkiye’de açıldığı için çok mutluyuz. Çünkü daha birçok ülküde yok. Üsküdar’dan geliyoruz. Şuan dershanede olmamız gerekiyordu ama biz açılışa geldik. Farklı olması herhalde. “

Yüzlerce kişi tek tek mağazaya alındıktan sonra heyecanla alışveriş yapmaya başladı. Mağazaya vatandaşların akını devam ediyor.