Araba vapurunda yolcuya ücret yok

ÇANAKKALE Boğazı'nda deniz ulaşımını sağlayan araba vapurlarda başlatılan yeni uygulamayla, araç içindeki yolculardan geçiş ücreti alınmayacak.

Türkiye Denizcilik İşletmeleri’nden (TDİ) 6 ay önce özelleştirme kapsamında şehir hatları işletmesini devralan ve Çanakkale- Eceabat, Lapseki- Gelibolu, Geyikli- Yükyeri- Bozcaada, Çanakkale- Gökçeada ve Kabatepe- Gökçeada arasında 9 gemisiyle hizmet vermeye devam eden GESTAŞ Deniz Ulaşım A.Ş., müşteri memnuniyeti için yeni bir uygulama başlattı.

GESTAŞ yönetimi, Çanakkale- Eceabat ile Lapseki- Gelibolu hattını kullanarak Asya ve Avrupa’ya geçiş yapmak isteyen araçların içindeki yolculardan alınan 1.5 YTL’lik ücreti kaldırdı.

GESTAŞ Genel Müdürü Hasan Yürükçü, “Geçişlerde otomobil 12 YTL, minibüs 25 YTL, kamyonet 15 YTL, kamyon 35 YTL, TIR 60 YTL ve otobüsler ise 70 YTL ücret ödüyor. Ayrıca bu araçların içindeki yolcu sayısı kadar da da kişi başı 1.5 YTL geçiş ücreti alınıyordu. Gelen istekler kapsamında bu ücreti kaldırdık. Bundan böyle sadece araç parası alınacak, şoför ve yolcular için ayrıca para ödenmeyecek. Yeni yılda başlattığımız kaliteli ve sürekli hizmet anlayışımız çerçevesinde, önümüzdeki günlerde müşterilerimiz için avantaj sağlayacak yeni uygulamaları sunmaya devam edeceğiz” diye konuştu.