Arabası kurşunlanan Nevzat Yanmaz’dan açıklama;

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Sekreteri Nevzat Yanmaz'ın şahsına ait araba kurşunlandı. Bugüne kadar tehdit almadığını belirten Yanmaz, saldırının siyasi olabileceğini söyledi.

Saat 02.15 sıralarında meydana gelen olayda arabanın ön kaputuna, şoför kapısının alt kısmına ve ön cama olmak üzere 4 değişik noktaya kurşun isabet ettiği anlaşıldı. Olay yerinde inceleme yapan polis, arabanın çevresinde 5 adet boş kovan buldu. Polis araç üzerinde parmak izi aradı ve Yanmaz’ın görüşlerini aldı.

Saldırının neden yapıldığını bilmediğini belirten BBP Genel Sekreteri Nevzat yanmaz, bugüne kadar hiç tehdit almadığını söyledi. Evinde olduğu bir sırada arabasına ateş edildiğini kaydeden Yanmaz, “Uzun yıllardır BBP’nde siyaset yapıyorum. Bu nedenle saldırının siyasi olduğunu tahmin ediyorum. Gerçek polis araştırmasından sonra ortaya çıkacaktır. Şahsıma yönelik bugüne kadar hiç tehdit almadım. Arabanın kurşunlanmasıyla ilgili verilmeye çalışılan mesajın da ne olduğunu anlamış değilim.” şeklinde konuştu.

Mala yönelik yapılan saldırıyla ilgili soruşturmanın devam ettiği bilidirildi.