Arabaşı yemeğine tarımsal ilaç karıştığı öne sürülüyor

Kayseri'nin Felahiye ilçesinde 12 kişinin zehirlenmesine ve bir kişinin ölümüne neden olan yemek zehirlenme olayında incelemeler sürüyor.

Kayseri’nin Felahiye ilçesinde 12 kişinin zehirlenmesine ve bir kişinin ölümüne neden olan yemek zehirlenme olayında incelemeler sürüyor. Zehirlenen ailenin yakınları, yemeğe yanlışlıkla tarımsal ilacın katıldığını ifade ediyor.

Felahiye ilçesine bağlı İsabey köyünde yedikleri arabaşı yemeğinden 13 kişi zehirlendi. Ambulans ve jandarma araçlarıyla hastaneye kaldırılan şahıslardan 49 yaşındaki Elif Pala yapılan bütün müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Olayla ilgili savcılık tarafından başlatılan soruşturma sürüyor. Soruşturma kapsamında evdeki arabaşı yemeği, çorbası ve çorbada kullanılan tavuklardan numuneler alındı ve incelenmesine başlandı.

Olayda zehirlenenlerin yakınları ise, yanlışlıkla yemeğe tarım ilacının karıştırıldığını dile getiriyor. Mutfakta bulunan tarım ilacının, kutusundan dökülmemesi için kavanoza konulduğu ve bu ilacında yanlışlıkla yemeğe karıştırıldığı belirtiliyor.

Kayseri İl Sağlık Müdürü Dr. Ahmet Öksüzkaya, hastanelerde tedavi altında tutulan 12 kişiden bazılarının durumunun ciddiyetini koruduğu ve yoğun bakımda tutulduklarını ifade etti. Olayda neyin zehirlenmeye sebep olduğuna dair adli makamların inceleme yaptığı ve inceleme sonrasında açıklanacağını belirtti.

Elif Pala’nın hayatını kaybettiği zehirlenme olayında Binanel Temel, Nuri İşgüzar, Zekeriya Özdemir, Pınar Erkoç, Hüseyin Erkoç, Havva Temel, Hürü Erkoç, Meryem Erkoç Hülya İşgüzar, Metin Pala, Davut Temel ile Fatma Özdemir hastanede tedavi altında tutuluyor.