Arabayı çantayla birlikte çaldılar!

Şişli'de bankadan para çeken eczacı İlhan Sarıoğlu Erden'i(26) takip eden iki gaspçı, genç kadının otomobiline bindiği sırada silah zoruyla aracı kaçırdı.

Genç kadını Firuzağa Sokak üzerinde otomobilden atan gaspçılar, içerisinde bin YTL değerindeki ziynet eşyası ve 300 YTL bulunan çantayla birlikte kayıplara karıştı.

Edinilen bilgiye göre olay dün saat 15.30 sıralarında Mecidiyeköy Büyükdere Caddesi üzerinde meydana geldi. Cadde üzerindeki bir bankadan para çeken eczacı İlhan Sarıoğlu Erden’i kimliği belirsiz iki kişi takibe aldı. Erden’in 34 TT 2932 plakalı otomobiline bindiği sırada gaspçılar, silah zoruyla Eden’in otomobiline bindi. Otomobili hareket ettiren gaspçılar bir süre gittikten sonra Erden’i Firuzağa Sokak üzerinde otomobilden attı. İçerisinde bin YTL’lik ziynet eşyası, 300 YTL ve bir cep telefonu bulunan çantayı da alan gaspçılar otomobille kayıplara karıştı.

Olayın ardından polis gaspçıların yakalanması için geniş çaplı araştırma başlattı. Otomobilin plakası polis telsizinden tüm ekiplere bildirildi. Bu arada Erden, Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği’ne götürüldü. Erden’e teşhis için sabıkalı gaspçıların fotoğraflarının gösterildiği öğrenildi.