Araç sürücüleri buzlanmaya dikkat!

Gaziosmanpaşa TEM Otoyolu üzerinde buzlanma nedeniyle sabah saatlerinde meydana gelen zincirleme trafik kazasında 1 kadın ve bebek hayatını kaybederken, 3 kişi de yaralandı.

Akşemsettin Viyadüğü üzerinde sabah saatlerinde buzlanma nedeniyle trafik kazası yaşandı. TEM Otoyolu Ankara istikametinde meydana gelen bu kazanın hemen ardından kaygan yol nedeniyle araçlar duramayarak birbirine girdi. 10 aracın karıştığı zincirleme trafik kazası sonrası viyadük üzeri adeta savaş alanına döndü. Kaza sırasında 34 TF 5456 plakalı otomobilden fırlayan ve arkadan gelen kamyonun sürüklediği bir kadın ve hangi araçtan savrulduğu belli olmayan bir bebek hayatını kaybetti. Kaza sonrası olay yerine polis ambulans ve itfaiye görevlileri çağrılırken kazada yaralanan 3 kişi ambulanslarla hastaneye kaldırıldı.
Buzlanma nedeniyle ard arda kazaların yaşanması nedeniyle viyadük üzerinde trafik polislerce durduruldu. Araçların yavaş yavaş kaldırılmasıyla birlikte araçlara kontrollü olarak yol verildi. Kaza nedeniyle otoyol üzerinde iki taraflı uzun araç kuyrukları oluştu.
Kazayı yara almadan atlatan kazazedeler ise uzun süre kazanın şokunu yaşadı. Olayın bir anda olduğunu ve buzlanma nedeniyle hiçbir aracın duramadığını belirten kazazedeler, yaralılara yardım etmeye çalıştıklarını söyledi.
Bu arada kazada ölen ve kimliği henüz öğrenilemeyen kadın ve bebeğin cesedleri Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı.