Aracı yanmaktan itfaiye kurtardı

Sakarya'nın Hendek ilçesi Necatipaşa Mahallesi yolu Başak petrol karşısında yanan araç itfaiyenin zamanında müdahalesi ile büyümeden söndürüldü.

Yangını gören vatandaşların Hendek itfaiyesine ihbarı sonucu olay yerine gelen Hendek itfaiyesi personeli yanan araca müdahale etti ve büyümeden söndürdü. Araç yangını nedeniyle trafik akışı kısa süre kesildi ve araç trafiği kontrollü olarak sağlandı.

Araç sürücüsü Kamil Esen (1956) “Petrol istasyonundan akaryakıt aldım, yola çıktım. Bir anda araç içersinde dumanlar oluştu. Aracı durdurdum ve yardım istedim. Araç içersinde yangın tüpünün olmamasının cezasını çektim. Vaktinde gelen itfaiye erlerine teşekkür ederim” dedi.

Bir hafta içersinde ikinci bir aracın aynı nedenlerden ötürü yanmış olması karşısında oto motor tamircileri, “Sürücüler mutlaka araçlarına yaz bakımı yaptırmalıdırlar. Eskiyen, yıpranan veya kırılan benzin hortumları mutlak suretiyle değiştirilmelidir. Her araçta bir yangın tüpünün bulunması hem yasal zorunluluktur hem de ihtiyaçtır” uyarısında bulundular.

Yapılan ilk tespitler göre yanan araçta bin 500 YTL hasar meydana geldi.