Aralık ayının altın adamı Toraman

Memorial Hastanesi’nin sponsorluğunda düzenlenen 11 Altın Adam Yarışması’nda, aralık ayının altın adamı Beşiktaşlı İbrahim Toraman seçildi.

Spor otoriteleri ve yazarlarından oluşan jürinin savunma oyuncuları arasında yaptığı değerlendirme sonucunda, Beşiktaşlı İbrahim Toraman birinci, Fenerbahçeli Önder Turacı ikinci ve Trabzonspor’dan Ufukhan Bayraktar üçüncü oldu.

Futbol Federasyonu eski başkanı Levent Bıçakcı ayın altın yöneticisi, hakem Serdar Tatlı da ayın altın hakemi seçildi. Teknik direktör değerlendirmesinde ise Gençlerbirliği Teknik Direktörü Mesut Bakkal, Fenerbahçe Teknik Direktörü Daum’u geride bırakarak, aralık ayının altın adamı seçildi.

Galatasaray Kulübü Başkan Yardımcısı Turgay Kıran, Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu Başkanı Türker Aslan ve kurul üyesi Ümit Kocasakal’ın konuk olarak katıldığı toplantıda, ekim ayı altın adamı seçilen Kayserispor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, kasım ayı altın adamları seçilen Gaziantepspor Kulübü Onursal Başkanı Celal Doğan ve hakem Serdar Tatlı da ödüllerini Memorial Hastanesi Genel Direktör Yardımcısı Can Ersöz’den aldı. Bu arada, Türk Spor Ajansı’nın (TSA) geleneksel hale getirdiği Türkiye’nin Spor Yazarı ödülünü alan Akşam Gazetesi Spor Yazarı Avni Başoğlu’na ödülünü, TSA Genel Yayın Yönetmeni Erdoğan Arıpınar verdi. Öte yandan, toplantının başında, geçen ay vefat eden Galatasaray Kulübü Divan Kurulu Üyesi ve Genel Sekreter Yardımcısı Turgay Vardar için bir dakikalık saygı duruşu yapıldı.