Arda Güler Resmen Real Madrid’de

Real Madrid'e transfer olan genç oyuncu Arda Güler 6 yıllık sözleşme imzaladı.

Fenerbahçe’den İspanyol devi Real Madrid’e transfer olan genç oyuncu Arda Güler 6 yıllık sözleşme imzaladı.

rda Güler kendisini Real Madrid’e bağlayan sözleşmeyi imzaladı. Arda Güler, 2029 yılına kadar Real Madrid’in başarısı için ter dökecek. 18 yaşındaki futbolcu, İspanyol devinde 24 numaralı formayı giyecek.

Real Madrid, Arda Güler transferi için Fenerbahçe’ye 20 milyon Euro bonservis ve azami 10 milyon Euro bonservis bedeli ödeyecek. Fenerbahçe’nin Arda Güler’in sonraki satışından da yüzde 20 payı bulunuyor.

İmza töreni öncesi konuşan Real Madrid Başkanı Florentino Perez, “Real Madrid’e hoş geldin Arda Güler. Bu büyük günde yanımızda olanlara teşekkürler. Takımı güçlendirmek için daima iyi oyuncular aldık. Real Madrid için tutkulu bir takım oluşturduk. Geleceğimizde önemli bir pay sahibi olacak bir yeteneği transfer ettik. Gelecekte elde edeceğimiz başarıların temelini oluşturuyoruz. Birçok tecrübeli, birçok yetenekli oyuncularla büyük başarılar elde ettik. Bu şekilde de dünyanın en büyük kulübü olduk. Genç ve yetenekli oyuncular, Real Madrid çatısı altında kendilerini geliştirdiler, efsane haline geldiler.”

“Bugün bizim için çok önemli. Real Madrid hayaliyle büyüyen bir çocuğu daha kadromuza katıyoruz. Tüm kulüpler, Arda Güler ile ilgileniyordu. Arda Güler’i size gururla takdim ediyorum.”

“TÜM DÜNYAYI ETKİLEDİ”

“Arda Güler, senin yeteneklerin ve karakterin tüm dünyayı etkiledi. Real Madrid’i seçtiğin için teşekkür ederiz. Birlikte tarih yazabiliriz.”

“TÜRKİYE’NİN GURURUSUN”

“18 yaşında olmana rağmen hayalini gerçekleştirebildin. Bu yaşın rağmen birçok başarı elde ettin. Biz hayalini gerçekleştirmene yardımcı oluyoruz. Senin yeteneklerinle beraber gücümüze güç katacağız. Şampiyonlar Ligi’ni tekrar kazanmanın yolunu bulacağız. Burada büyüyeceksin. Sadece futbol olarak değil, kişilik olarak da büyüyeceksin. Real Madrid’de kendini dünyaya tanıtacaksın. Birlikte başaracağız. Senin Real Madrid kariyerini taçlandıracağız. Asla şunu unutma; seni daima ailen destekleyecek, onlar için de çok duygusal bir gün. Çocukları, hayalini gerçekleştirdi. Arda, sen Türkiye’nin de gururusun.”

“FENERBAHÇE’DE BÜYÜK SORUMLULUK ALDIN”

“Dünyanın en büyük kulübünde oynamanın nasıl bir sorumluluk olduğunu göreceksin. Aynı şekilde Fenerbahçe’de de büyük sorumluluk aldın. 14 yaşında Fenerbahçe’ye katıldın. 16 yaşında Fenerbahçe a takımında oynadın, Avrupa’da oynadın. Türkiye Kupası’nı kazandın, en iyi oyuncu seçildin. Fenerbahçe ile 51 maçta oynadın. Türk Milli Takımı’na seçildin. 17 yaşında inanılmaz bir başarı gösterdin. Türkiye de seninle gurur duyuyor Arda. Kariyerini birlikte yukarı çıkaracağız. Bernabeu’da seni her şekilde destekleyecek bir taraftar bulacaksın.”

“Asla unutma ki Real Madrid’e bir kere gelenlerin kalbinde hep Real Madrid kalır. Milyonlarca Madridista, seni artık ailenin bir parçası olarak görüyor. Her zaman destekleneceksin. Bu sana çok büyük bir sorumluluk getirecek. Herkesin hedefindeki kişisin. Hayatın buna göre şekillenecek. Tüm çocuklar, seni izleyecekler. Evine hoş geldin. Real Madrid’e hoş geldin Arda.” şeklinde konuştu.

ARDA GÜLER: “REAL MADRID’İN EFSANESİ OLMAK İSTİYORUM”

Florentino Perez sonrası konuşan Arda Güler, “Bu kulübün bir efsanesi olmak istiyorum. Burada olmaktan dolayı çok mutluyum. Beni destekleyen herkese çok teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

“FENERBAHÇE TARAFTARI BANA KIRILMASIN”

Arda Güler ayrıca, “Fenerbahçe taraftarının kırgınlığını anlıyorum ancak dünyanın en büyük kulübü sizi istiyorsa ve kulübünüze para kazandıracaksanız bunu kimse reddedemez. Onları çok seviyorum. Bana kırılmasınlar.” dedi.

REAL MADRİD FENERBAHÇE’YE NE KADAR ÖDEYECEK?

Real Madrid, Arda Güler transferi için Fenerbahçe’ye 20 milyon Euro bonservis ve azami 10 milyon Euro bonservis bedeli ödeyecek. Fenerbahçe’nin Arda Güler’in sonraki satışından da yüzde 20 payı bulunuyor.