Arda’dan İsmail YK benzetmesi!

Trabzonspor maçının hazırlıklarını sürdüren Galatasaray'da Arda Turan yaptığı esprilerle antrenmanın neşe kaynağı oldu.

Arda’nın, Mustafa Sarp’ı İsmail YK’ya benzetmesi Sarı-kırmızılı futbolcuları adeta gülmekten kırdı geçirdi.

Galatasaray, Turkcell Süper Lig’in 26. haftasında deplasmanda oynayacağı Trabzonspor maçının hazırlıklarını, sürdürdü. Açma germe çalışmaları yapılırken Mustafa Sarp ile Emre Aşık, Arda ile de Ayhan Akman eşleşti. Mustafa Sarp’ın eldivenlerine takılan Galatasaray’ın yıldız futbolcusu Arda Turan, “Mustafa Abi, İsmail YK’ya benziyorsun. İnanmıyorsan ‘Google’ a İsmail YK yaz görsellerden arat, ne kadar benzediğini göreceksin” dedi.

Bu sözler futbolcular arasında gülüşmelere neden oldu. Espri bombardımanını sürdüren Arda, bu kez de, “Eldivenlerin çok iyi. Parmak uçlarını kes. Florya caddeye çık, ‘Bas gaza aşkım bas gaza’ diye bağır. İsmail YK diye kızlar senden imza alır. Bu arada çok güzel bir şarkısı var ‘Facebook’ diye” dedi ve takım arkadaşına takılmayı sürdürdü. Futbolcular uzun süre Arda’nın esprilerine güldüler.

NEŞELİ İDMAN

Teknik Direktör Frank Rijkaard gözetiminde Florya’daki tesislerde yapılan antrenmana sakatlığı süren Harry Kewell ve Serkan Kurtuluş katılmadı. Kewell’ın Cuma günü takım ile birlikte çalışmalara başlayacağı belirtildi. Düz koşu ile başlayan antrenmanda açma germe hareketleri yapıldıktan sonra Sarı-kırmızılı futbolcular 4 ayrı grup halinde çalıştırıldı. Futbolcular daha sonra tek kale maç yaptı.

RİJKAARD’TAN TOPLANTI

Öte yandan Teknik Direktör Frank Rijkaard, idman öncesinde kahvaltıda oyuncularına seslendi. Oyuncularına favori gösterilmenin dezavantaj olduğunu söyleyen Hollandalı çalıştırıcının, “Şampiyon olmak istiyorsak Trabzonspor’u yenmek zorundasınız. Favori gösterilmemizi ben dezavantaj olarak görüyorum. Kesinlikle rahat olmamalısınız. Fenerbahçe derbisi öncesi çok önemli bir deplasman. Trabzonspor’u yenmemiz durumunda arkasından Fenerbahçe’yi de devirirsek şampiyon oluruz. Eğer şampiyonluğu istiyorsak bu iki maçtan da 3’er puan ile ayrılmak zorundayız” dediği öğrenildi.