Arda’dan müjde: Derbide varım

Sakatlığı yüzünden forma giyemeyen Kaptan'ın, Fenerbahçe derbisinde ilk 11'deki yerini alacağı ifade edildi.

Avni Aker Stadı’nda Trabzonspor’a mağlup olarak çok kritik 3 puan kaybeden Galatasaray’da tek teselli var. Hafta içindeki idmanda Mehmet Topal’ın sert müdahalesiyle sakatlanan Arda Turan’ın, Fenerbahçe karşısında forma giyebileceği öğrenildi. Kaptan’ın teknik direktör Frank Rijkaard’la yaptığı görüşmede, “Kendimi iyi hissediyorum, Fenerbahçe maçına kadar daha da iyi olurum. İzin verirseniz sezonun bu en önemli maçında oynamak istiyorum.

Ne pahasına olursa olsun, elimden gelenin en iyisini yapmaya hazırım” dediği öğrenildi. Hollandalı hocanın da takımı ateşleyeceğini düşündüğü genç yıldıza, doktorlardan onay gelmesi halinde ilk 11’de şans vereceği bildirildi. Dünkü antrenmanda riske edilmemek adına dinlendirilen Arda’nın, birkaç gün içinde takımla çalışmalara katılacağı ifade edildi.

Orta sahaya geri çekebilir

Rijkaard’ın, Arda’yı tıpkı sezon başında olduğu gibi orta sahada hücuma yönelik olarak kullanmayı düşündüğü de gelen haberler arasında. Ancak Hollandalı hocanın bu durumda Elano’yu kızağa çekip çekmeyeceği ise henüz belirsizliğini koruyor.

Fanatik