Ardahan Sanayici ve İşadamları Derneği’nden öğrenciler yararına kermes

Ardahan Sanayici ve İşadamları Derneği (ARSİAD) tarafından ihtiyaç sahibi öğrenciler yararına kermes açıldı.

Ardahan Sanayici ve İşadamları Derneği (ARSİAD) tarafından ihtiyaç sahibi öğrenciler yararına kermes açıldı.

        Kongre Caddesi üzerinde bulunan Ardahan Belediyesi’ne ait binadaki kermesin açılışını, Vali Yardımcısı Deniz Pişkin gerçekleştirdi. ARSİAD yönetim kurulu üyeleri Akif Avşar, Mustafa Görmüş, Kasım Kılıç ve diğer üyelerin hazır bulunduğu açılışta, Vali Yardımcısı Pişkin, kermesin hayırlara vesile olmasını diledi.

        Kermeste, dernek yöneticileri ve eşlerinin topladığı ayni yardımlardan elde edilen ürünler ile ayrıca, ev hanımlarının yaptığı giysiler satılıyor. Yine ev hanımlarının yaptığı ev işi pastalar, börekler, gözlemeler, turşu ve çiğ köfte gibi birbirinden farklı yemekler de bulunuyor. Ev kadınları, burada kendi elleri ile hazırladıkları hamur işlerini satarak ihtiyaç sahibi öğrencilerin eğitimine katkı sağlıyor. Kermesin gelirinin, ihtiyaç sahibi öğrencilere verileceğini ifade eden ARSİAD Başkanı Ergül Kılıç, amaçlarının, daha çok öğrenciye yardımda bulunmak olduğunu belirtti.

        Kılıç, “Dernek olarak üzerinde durduğumuz öncelikli konu öğrenciler. Bu kermesle önceliğimiz dayanışmadır. Bu dayanışmadan oluşan gelirle öğrencilere daha nitelikli eğitim öğretim şartları oluşturmaktır. Şunun bilincindeyiz ki gelecek bu çocuklara emanet. Onun için bu emanetlere en emin şekilde sahip çıkmak başlıca görevimiz. Bu faaliyetlerde, bıkıp usanmadan çalışan tüm dernek yetkilisi ve arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.” dedi. 5 gün boyunca açık kalacak olan kermes, ilk gün yoğun ilgi gördü.