Ardahanlılar: Böyle bir kış görmedik

Ardahan'da yaşanan Sibirya soğukları hayatı olumsuz yönde etkilemeye devam ederken, Ardahanlı vatandaşlar çok soğuk bir kış mevsimi geçirdiklerini söyledi.

Ardahan’da yaşayan 60 yaşındaki Selçuk Erol isimli vatandaş, bu seneki kış gibi şiddetli soğukların yaşandığı bir kış görmediğini belirterek, “Bu yaşıma geldim ilk defa böyle bir kışı yaşıyorum. Daha önce böyle bir soğuk hava görmedim. Yaşanan soğuklardan dolayı devletin fakir vatandaşlara yardım etmesi gerekir. Vatandaş bütün parasını kömüre harcadı.” şeklinde konuştu.

Yaşanan soğuklardan dolayı aracı donan bir başka vatandaş ise, İstanbul’dan geldiğini ve saatlerce uğraşmasına rağmen aracını çalıştıramadığını anlattı.

Donan aracının altına ateş yakan sürücü, tehlikeli olmasına rağmen başka türlü aracın çalışamayacağını belirterek, ateş yakmaktan başka çaresinin olmadığını söyledi.

Ardahan’da yaşanan hava sıcaklarında da bir değişme yaşanmıyor. Meteoroloji Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, gece en düşük hava sıcaklığı Ardahan’da sıfırın altında 30 derece olarak ölçüldü.

Kar kalınlığının ise kent merkezinde 34 santimetre olduğu bildirildi.

CİHAN