Arıboğan: Tahmin etmediğimiz süreç yaşıyoruz

Galatasaray Spor Kulübü İcra Kulübü Başkanı Lutfi Arıboğan, sarı-kırmızılı futbol takımında tahmin etmedikleri bir süreç yaşadıklarını ve bu süreçte takıma yardımcı olduğunu söyledi.

Galatasaray Spor Kulübü İcra Kulübü Başkanı Lutfi Arıboğan, sarı-kırmızılı futbol takımında tahmin etmedikleri bir süreç yaşadıklarını ve bu süreçte takıma yardımcı olduğunu söyledi.

Galatasaray Daikin’in İstanbul’da yapılan ‘Buzdan Aslanlar’ tanıtım toplantısına katılan Arıboğan, futbol takımında yaşanan sıkıntılar hakkında açıklamalarda bulundu.

Sarı – kırmızılı futbol takımın başına futbol direktörlüğü getirilene kadar bu görevi yürüteceğini ifade eden Arıboğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Galatasaray İcra Kurulu başkanı olarak bana bağlı olarak 6 çalışan direktörlük var. Futbolda bunlardan biriydi. Futbolda temel değişiklik yok. Futbol takımımızda önceden planlamadığımız bir değişimi yaşıyoruz. Biz bir teknik direktör değişimi planlamamıştık. Yönetim olarak kriz ve riskleri yönetmek istiyoruz.

Takımda bir antrenör değişikliği gerekiyorsa o anda en iyisini yapmak, oyuncu alınacak en iyisini almak krizi yönetmektir onda da başarılıyız. Tercihimiz riski yönetmek. Planlarımızda teknik direktör değişikliği yoktu. Şu anda tahmin etmediğimiz bir süreci yönetiyoruz. Takımın başına Roberto Mancini’yi getirdik. Tabiki yeni hocanın takımı tanıması, ülkeyi tanıması oyuncuların hocayı tanıması belli bir süreç alıyor. Şu anda bir şansssız dönem yaşıyoruz. Teknik direktör değişim süreci yaşanıyor. Çok rasyonel olmayan şeyler yaşıyoruz. Bu süreçte ben de teknik heyete yardımcı oluyorum.”

Şampiyonlar Ligi’nde Kopenhag ve Fenerbahçe derbisi öncesinde Muslera ve Sneijder’in sakatlıklarının takımı etkilediğini ifade eden Arıboğan, “Çok önemli maçlar öncesinde iki oyuncumuzun sakatlığı sporun içinde olabilecek sakatlıklar olarak ortaya çıktı. Bunu süratle düzelteceğiz. Hocanın yabancı olmasından dolayı geçici bir süre futbolla yoğunlaşmış durumdayım. Futbol direktörü atanana kadar bu görevi yürüteceğim.” diye konuştu.

Kamuoyunda futbol direktörlüğü için ismi geçen isimlerin spekülasyon olduğunu ifade eden Arıboğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Futbol direktörlüğü için geçen isimlerin hepsi çok değerli insanlar. Her hangi bir isim oluşmuş değil. Adı geçen isimler spekülasyon. Yönetim bir isim vermiş değil.”

Bir gazetecinin ‘Fatih Terim görevden ayrılması sonrasında bir pişmanlık oldu mu?’ sorusuna ise Arıboğan, şu cevabı verdi:

“Teknik direktör değişikliği Galatasaray Kulübü’nün dışından kaynaklanan etkilerle bir hoca değişikliği oldu. Yaşanılacak süreçmiş bunun önüne kimse geçemedi. Her hangi bir yanlış anlaşılacak birşeyin olduğunu düşünmüyorum. Bu değişimin etkileri Galatasaray içinden kaynaklanan etkiler değil, dışından kaynaklanan etkiler.”

Gazetecilerin transfer konusundaki sorularına ise Lutfi Arıoboğan, “Bunu hocamız belirler.” diye cevap verdi.