Arınç milletvekilliğini bırakma kararı aldı!

Bülent Arınç, aktif siyasete son vermek gerektiğine inandığını söyledi.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, aktif siyasete son vermenin ya da noktalamanın bütün siyasetçiler için geçerli olduğunu söyledi. Arınç, "Artık aktif siyasete son vermek gerektiğine inanıyorum. Her siyasetçinin belli bir zamanda aktif siyaseti noktalaması ya da ara vermesi gerekiyor." dedi.

Bülent Arınç, Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü ve Radyo Televizyon Üst Kurulu'nun (RTÜK) Çocuk Vakfı ile Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda ortaklaşa düzenleyeceği '1. Türkiye Çocuk ve Medya Kongresi'ne katıldı.

Program çıkışı basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Arınç'a "Siyaseti bırakmayı düşünüyor musunuz? sorusu yöneltildi. Arınç, "Bir defa, uzun yıllardır siyasetin içerisindeyim. Artık aktif siyasete son vermek gerektiğine inanıyorum. En azından ben 3-4 yıldır çıktığım her televizyon programında bunu çok olumlu karşıladığımı, aileyle birlikte siyasi aktif harekete son vermek gerektiğini kabul ettiğimi söylemiştim. Bu bence çok doğru. Bütün siyasetçiler için de geçerli. Gerçi benden başka bunu söyleyen de çıkmadı. Her siyasetçinin belli bir zamanda aktif siyaseti noktalaması ya da ara vermesi gerekiyor. Bu siyasetin kendi doğasının da bir gereğidir. Kendi içerinde bir dönüşümün, gençleşmenin de bir unsuru da olmalı. Tabi çocuklarımıza ya da torunlarımıza zaman ayırmak daha fazla mümkün olabilir. Ama sadece bu maksatla değil, bir yorulmanın, dinlenmenin, biraz daha fazla okumanın, sosyal konulara biraz daha fazla zaman ayırmanın belki biraz daha imkanını bulacağım. Çocuklarımızın nasıl yetiştiğinin farkına varmadık. Anneleri daha çok ilgilendi. Torunlarımız da büyüdü. Aktif siyaseti bir gün noktaladığımızda, Allah da ömür verirse onlarla biraz daha yakından ilgilenme fırsatımız olacak." şeklinde konuştu.

ARINÇ: KÜS OLDUĞUM KİMSE YOK

"Siyasi çevrede küs olduğunuz biri var mı?" sorusuna Arınç, "Şu anda yok, küs olduğum." ifadelerini kullandı.
Arınç, dershanelerin kapatılmasıyla ilgili basında çıkan torba yasa iddialarıyla ilgili soruyu da, " 'Torba yasa' diye bir şey yok." şeklinde cevapladı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Diyarbakır'a gerçekleştireceği ziyaretle ilgili Arınç şunları söyledi: "Diyarbakır'daki programlara Sayın Başbakan davet ettiler. İnşallah birlikte gideceğiz. Ben fırsat buldukça gidiyorum, sosyal faaliyetlere de katılıyorum. Hem Diyarbakır merkezde hem de Ergani'de Bismil'de inanıyorum faydalı bir program olacak."