Arınç Rusya yolcusu

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Bülent Arınç, Rusya Parlamentosu Federasyon Konsey Başkanı Sergey M. Mironov'un davetlisi olarak Rusya'ya gelecek.

Arınç, akşam saatlerinde Moskova’ya inmesinin ardından Rusya nezdinde Türkiye Büyükelçisi Kurtuluş Taşkent’in onuruna vereceği resepsiyona katılacak. Resepsiyonda Türk işadamları, gazeteciler ve diğer davetliler yer alacak. Salı günü Duma Başkanı Boris Grizlov’la resmi bir görüşme gerçekleştirecek olan Arınç, Kremlin’in arka bahçesi Aleksander Sad Parkı’nda yer alan meçhul asker anıtına çelenk koyacak. Kızıl Meydan’da bir gezi yapacak alan Meclis Başkanı, sonrasında Rusya Federasyonu Parlamentosu üst kanadı Federasyon Konsey Başkanı Sergey M. Mironov’la görüşecek.

Çarşamba günü Rusya Federasyonu Başbakan Yardımcısı Aleksander Zhukov’la görüşecek olan Arınç, Moskova Nehri kıyısında yer alan, içinde orijinal mimarisi ile kiliselerin yer aldığı Kolomenskoye Açık Hava Müzesi’ni gezecek. Akşamleyin RTİB Başkanı Ali İhsan Ahıskalıoğlu’nun onuruna vereceği yemeğe katılacak olan Arınç, Perşembe sabahı da Türk basını ile birlikte olacak.

ENKA’nın inşa ettiği Swiss Otel ve iş merkezini de gezecek olan Meclis Başkanı, sonrasında Türkiye’ye hareket edecek.