Arınç’ın Kızılay’ın kuruluş yıldönümü mesajı…

TBMM Başkanı Bülent Arınç, savaş yaralılarına ayrım gözetmeksizin yardım edilmesi için kurulan Kızılay'ın 138 yıldır ulusal ve uluslararası alanda, her türlü şartta insanların acılarını önlemek ve hafifletmek için çalıştığını ifade etti.

Bülent Arınç, Kızılay’ın 138. kuruluş yıldönümü dolayısıyla yayınladığı mesajında, insaniyetçilik, ayrım gözetmemek, tarafsızlık, bağımsızlık, hayır kurumu niteliği, birlik ve evrensellik ilkelerine bağlı olarak her koşulda faaliyette bulunan Kızılay’ın, hiç bir milliyet, ırk, din, cinsiyet, sosyal şart veya siyasal inanç farkı da gözetmediğini kaydetti.

Arınç, mesajında şu ifadelere yer verdi: “İnsan yaşamını ve sağlığını korumaya ve aynı şekilde insan kişiliğine saygıyı sağlamayı da amaçlayan Kızılay, uluslar arasında karşılıklı anlayış, dostluk, işbirliği ve sürekli barışı destekleyen tavrıyla büyük onurumuz olmuştur. Köklü geçmişiyle, böylesi ulvi amaçlara sahip bir teşkilata sahip olduğumuz için ne kadar övünsek azdır. Bu övgüdeki en büyük pay, her koşulda Kızılay’a büyük destek çıkan aziz milletimizindir. Bu duygu ve düşüncelerle Kızılay’ın 138. kuruluş yıldönümünü kutluyor, herkese selamlarımı iletiyorum.”