Arıtma cihazının içerisindeki eroin ‘Fosfor’ ve ‘Cesur’a takıldı

Van Narkotik Suçlarla Mücadele ekipleri, 6 su arıtma cihazının filtresi içine yerleştirilmiş 3 bin 625 gram toz esrar ele geçirdi.

Van Narkotik Suçlarla Mücadele ekipleri, 6 su arıtma cihazının filtresi içine yerleştirilmiş 3 bin 625 gram toz esrar ele geçirdi. Kargo ile batı illerine gönderilmek istenen uyuşturucuyla birlikte teslimata giden operasyon ekibi, 3 kişiyi gözaltına aldı.

    Van Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, uyuşturucu tacirlerine yönelik çalışmalarına devam ediyor. Bu çalışmalar kapsamında kargo ile batı illerine uyuşturucu sevkiyatının bilgisi üzerine narkotik polisi harekete geçti. Uyuşturucunun götürüleceği kargo şirketine giden ekipler, narkotik köpekleri ‘Fosfor’ ve ‘Cesur’, 6 adet su arıtma cihazının bulunduğu koliler üzerinde tepki göstermeye başladı. Ekipler, bunun üzerine su arıtma cihazlarının filtresi içresinde 3 kilo 625 gram toz esrar ele geçirdi. Esrarı alan polis, yerine ise esrara benzeyen madde koyarak su arıtma cihazları tekrar kolileyip gideceği adrese gönderdi.

    Polis nezaretinde yola çıkan kargo kamyonu, kolilerin üzerinde yazan adresin yanlış anlaşılmasından dolayı teslimat 2 gün gecikti. Daha sonra doğru adres olan İstanbul Aksaray’a gelen ekipler, teslimatı alacak olan A.Ç.’yi arayarak kargosunu almaya gelmesini söyledi. Kolileri almaya gelen A.Ç., kargoya gittiğinde polis ekipleri tarafından gözaltına alındı. Polis, kolileri gönderen G.T. ve A.Ç.’nin yanında olan H.B.’yide gözaltına aldı. Şahıslar çıkarıldıkları adli makamlarca tutuklandı.