Arızası giderilen uçağa yolcular korkuyla bindiler

Kars- İstanbul seferi yapacak olan Atlas Jet'e ait KK-77 sefer sayılı yolcu uçağı teknik bir arıza sebebiyle Kars Havaalanı'nda 2 saat kadar bekletildi.

Kars Havaalanı’ndan saat 14:30’da havalanması gereken Atlas Jet firmasına ait KK-77 sefer sayılı yolcu uçağı teknik bir arıza sebebiyle bekletilmesine yolcular tepki gösterdi. Saatlerce havaalanında beklediklerini söyleyen yolcular, ilk önce uçağa bindiklerini daha sonra arıza meydana gelince tekrar indirildiklerini ve bekletildiklerini ifade ettiler. Arızadan dolayı başka bir uçağın geleceğinin kendilerine söylendiğini ancak gelmediğini belirten yolcular, daha sonra uçağın arızasının giderildiği anonsunu duyduklarını ifade ettiler.

Bazı vatandaşlar bir an önce uçağa binmek için acele ederken, bazıları da aynı uçağa binmekten korktuklarını söylediler. “Bize İstanbul’dan başka bir uçağın geleceği söylendi” diyen yolcular, aynı uçağa binmekten duydukları endişeleri dile getirdiler.

Motorlarından sadece birisi çalışan uçağın kalkmadan önce de diğer motoru çalıştı. 14:30’da kalkması gereken uçak 159 yolcusuyla İstanbul’a 16:30’da hareket etti.