Arkadaşını testereyle parçaladı!

16 yaşındaki İ.A.G., kendisiyle aynı yaştaki arkadaşını bıçaklayıp, balta ve testereyle parçalayarak öldürdüğü suçlamasıyla gözaltına alındı.

Katil zanlısının olayda kullandığı testereyi, öldürdüğü arkadaşının babasından, “Babam odun kesecek” diye aldığı ortaya çıktı.

İddiaya göre; Akyurt Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü öğrencisi olan İ.A.G. ile bir mobilyacıda çalışan Adil A. hafta sonu birlikte alkol aldı. İkili arasında küfürlü konuşmalar geçmesi üzerine, İ.A.G. arkadaşını öldürmek için harekete geçti.

Adil A.’yı evlerinin yanındaki tandır ocağına çağıran İ.A.G., arkadaşını sırtından birkaç kez bıçakladı. Daha sonra Adil A.’yı baltayla parçalamaya çalışan İ.A.G., bunu başaramayınca öldürdüğü gencin annesinden testere istedi. Annenin testereyi vermemesi üzerine, İ.A.G. bu kez gencin babasından “Babam odun kesecek” bahanesiyle elektrikli testere aldı.

Testereyle parçaladığı cesetten kurtulmak isteyen İ.A.G., parçaları tandırda yakmaya başladı, ancak kötü kokular çıkması üzerine cesedin üzerine su dökerek söndürdü.

Cesedi bir çuvala koyan İ.A.G., parçaları Güzelhisar köyü yakınlarından geçen dereye attı.

Babası teslim etti

Oğlunun davranışlarından şüphelenen baba, evin alt katındaki tandıra girdiğinde kan izleri ve olayda kullanılan elektrikli testere ile karşılaştı. Durumu köy muhtarına bildiren baba, olay yerine gelen polislere oğlunu teslim etti.

Akşam saatlerinde olay yerine gelen polis ekipleri derede inceleme ve ceset arama çalışması yapmaya başladı. Karanlığın etkisiyle gece saatlerinde cesedin bir kolu ve bir bacağını bulan ekipler, gün ışığında tekrar arama çalışmalarına başladı.

Su içerisinde uzun süre sürdürülen aramalar sonucunda çocuğun kesik başına ulaşıldı. Devam eden aramalar neticesinde öldürülen cesedin diğer parçaları da bulundu. Parçaları tek tek dereden toplayan ekipler, yanmış haldeki kesik başı ve diğer parçaları bir poşete koyarak otopsi için adli tıp morguna kaldırdı.