Arkadaşları Samast’ı anlattı

Hrant Dink'in katil zanlısı Ogün Samast'ın arkadaşları ve antrenörü, Samast'ın agresif bir kişiliğe sahip, kendinden büyük insanlarla gezen ve içki gibi kötü alışkanlıkları olan birisi olduğunu söylediler.

Samast’ın futbol oynadığı Pelitlispor Amatör Küme karşılaşmasında Tütünspor ile karşı karşıya geldi. Maç arasında basın mensuplarının sorularını cevaplayan Ogün Samast’ın beraber futbol oynadığı arkadaları Samast’ın “serseri grubu” diye tabir edilen kimselerle beraber dolaştığını ve agresif bir kişilik taşıdığını bildirdiler.

Samast’ın başarılı olmak için etrafındakileri kırmayı göze alan bir kişiliğe sahip olduğunu ve lider karakterli bir kişi olduğunu belirten Pelitlispor Antrenörü Hayri Kuk, Samast’ı kurtarabilmek için baba Ahmet Samast ile uğraştıklarını ancak başarısız olduklarını ifade etti.

Antrenör Kuk, Samast’ın dindar bir kişi olup olmadığı konusundaki soruları ise, “Hayır öyle birisi değildi. Dindar değildi.” diye cevapladı. Kuk, Dink cinayetinin katil zanlısı Ogün Samast’ın Cuma Namazı’na da gideceğini sanmadığını dile getirdi.

Samast’la beraber futbol oynayan takım arkadaşı Erdem Filiz de, Samast’ın “serseri grubu” diye tanımlanan kişilerle arkadaşlık yaptığını söyledi. Samast’ın kendi yaşından büyük kişilerle arkadaşlık kurduğunu belirten Filiz, “Dindar birisi olduğunu sanmıyorum. Rakı, bira gibi şeyler içerdi.” diye konuştu.