Arsenal’in Gökhan ısrarı sürüyor

İngiltere Premier Ligi'nin gözde ekiplerinden Arsenal, sakatlığı nedeniyle ilk yarının son maçlarında oynamayan Beşiktaşlı Gökhan Zan'ın peşini bırakmıyor.

Arsenal, sezon başından beri mercek altına aldığı Gökhan Zan için acele etmeyerek bu konuda oldukça titiz davranıyor. İngilizler, siyah – beyazlıların genç oyuncusunu yeterli gördüğü takdirde sezon sonunda Beşiktaş Yönetimi ile masaya oturacak. Arsenal’in, gelecek sezon için düşündüğü Gökhan Zan’ı renklerine bağlamak için Kartal’a astronomik bir teklif yapacağı öğrenildi.

Daha önceki maçlarında gösterdiği performansla İngilizler’in gözüne giren siyah – beyazlı oyuncu, ikinci yarıya formda girmek için, memleketi Hatay’da kendisine verilen program doğrultusunda çalışmalarını sürdürüyor.

Bordeaux ile Bobo pazarlığı
Devre arası transfer döneminde kadrosunu daha da güçlendirmek için çalışmalarını sürdüren Beşiktaş Yönetimi, bir yandan da takımdaki oyunculara gelen teklifleri değerlendiriyor. Siyah – beyazlılar, Bobo’ya talip olan Fransa Ligi ekiplerinden Bordeaux ile temaslarını yoğunlaştırdı.

Fransız ekibinin, Brezilyalı oyuncu için Beşiktaş’a 4 milyon Euro önerdiği öğrenildi. Yönetimin ise Bordeaux Kulübü ile yaptığı görüşmelerde Bobo’nun bonservisi için 6 milyon Euro bedel belirlediği vurgulandı.

Jean Tigana ile aralarında esen soğuk rüzgârlar nedeniyle bu konuyu teknik direktörü ile görüşmeyen yönetimin, 1 Ocak’tan sonra yapılacak toplantıda bu konuyu da gündeme getireceği ifade edildi. Karar, bu konuşmanın ardından verilecek.

Sızan haberlere göre, Bobo için iki kulübün de 5 milyon Euro’ya hayır demeyeceği öğrenildi.

Bilgin için 2 milyon Euro
Antalyaspor ile Ali Bilgin konusunda temaslarını sürdüren Beşiktaş’ın karşısına 2 milyon Euro gibi bir fatura çıktı. Siyah – beyazlılar ise bu parayı daha aşağıya çekmeye çalışıyor.

Kırmızı – beyazlıların Genel Direktörü Yılmaz Vural, “Bizim önemli oyuncumuzu, onursal başkanımız Menderes Türel’in daha önce belirlediği rakam karşılığı verebiliriz. Aksi halde ligin ikinci devresinde de Ali Bilgin’den yararlanacağız. Antalyaspor’un paraya, bizim de Ali Bilgin’e ihtiyacımız var. O yüzden kim yüksek para verirse ve bu da kulübün ekonomik yapısına katkı sağlarsa onu tercih edeceğiz” diye konuştu.