Arsız hırsızlar kameraya aldırış etmeden soygun yaptı

Beşiktaş'ta lüks bir ciple geldikleri şarküteriyi soyan hırsızlar, kendilerini farkeden ve görüntü kaydeden basın mensubuna aldırış etmeden soygunu tamamlayıp kaçtı.

Günün her saati onlarca aracın ve vatandaşın geçtiği cadde üzerinde hiçbir şeyi umursamazca içeri giren hırsızlar, daha sonra şarküterideki malları cipe taşımaya başladı.

Hırsızların hummalı çalışması, bu sırada olay yerinden geçmekte olan Kanal 7 Televizyonu ekibi tarafından görüntülendi. Basın mensuplarının görüntü aldığını bir süre sonra farkeden hırsızlar, cipin uzun farlarını yakıp söndürmek suretiyle görüntü almasını engellemeye çalıştı. Hırsızların farkedildiklerini ve görüntülendiklerini anlamalarına rağmen işlerine devam etmesi, gazetecileri bile şaşkına çevirdi.

Şarküterideki işlerine yarayacak ne varsa cipe yükleyen hırsızlar, geldikleri araca binerek olay yerinden ayrıldı. Çırağan Caddesi’nden Barbaros Bulvarı’na giren cipi basın mensupları Balmumcu mevkiine kadar takip etti. Lüks cip aşırı hızı nedeniyle bir süre sonra gazetecilerin takibinden kurtulmayı başardı. Gazetecilerin ihbarı üzerine daha sonra soyulan şarküteriye gelen polis ekipleri hırsızlıkla ilgili inceleme yaptı.

Soygunda kullanılan aracın akşam saatlerinde bir benzin istasyonundan çalınan araç olduğu tahmin ediliyor.