Arslan Pençesi Operasyonu’nda yakalanan 27 kisi adliyeye çikartildi

Basarili 2 operasyona imza atan Kocaeli Emniyet Müdürlügü Kaçakçilik ve Organize Suçlar Subesi, çalismalarina araliksiz olarak devam etti.

Basarili 2 operasyona imza atan Kocaeli Emniyet Müdürlügü Kaçakçilik ve Organize Suçlar Subesi, çalismalarina araliksiz olarak devam etti. Son günlerde özellikle merkeze bagli Bekirpasa’da yasanan biçaklama, silahla yaralama ve darp olaylarini arastiran emniyet güçleri olayin basit kavgalardan çikmadigini, olaylarin meydana gelisindeki asil nedenlerin bazi guruplarin uyusturucu pazarini paylasamamisindan veya uyusturucu alisverisinden kaynaklandigini tespit etti.

Polis süphelendigi kisilerin telefonlarini dinlemek için mahkemeden karar çikartti. Yapilan dinlemeler sonucun elde edilen bilgiler dogrultusunda sahislari irtibat kurduklari kisilere ve kendi evlerine baskinlar düzenlendi. Bekirpasa ve il merkezinde degisik noktalar ile Derince ilçesine düzenlenen operasyonlarda toplam 27 kisi gözaltina alindi.

Gözaltina alinan sahislar ile birlikte evlerinde ve depolarda yapilan aramada 5 adet ruhsatsiz, degisik çap ve markalarda tabanca, 1 adet ruhsatli tabanca, 3 adet ruhsatsiz av tüfegi, 120 adet dolu fisek, 8 adet yesil reçeteye tabi Rivotril hap, 20 adet Ecstacy uyusturucu hap, 2 gram eroin, 2 kilo esrar, 20 gram afyon sakizi, 18 adet eroin enjekte etmekte kullanilan siringa, 1 adet eroin eritmede kullanilan sise kapagi ele geçirildi.

Yakalanan sahislardan çogunun sabikali oldugu ögrenildi. Saniklardan uyusturucu aldiklari tespit edilen 20 kisinin de ifadesine basvuruldu. 3 günden bu yana ifadeleri alinan sahislar bugün sabah saatlerinde genis güvenlik önlemleri altinda Izmit Adliyesi’ne çikartildi. Sabah saatlerinde adliye etrafinda polis genis güvenlik önlemleri aldi. Sahislarin yakinlari adliye çevresinde bulunan pastane, kafe ve benzeri noktalarda yakinlarinin adliyeye çikarilmasini bekledi.

Emniyete ait iki ayri minibüs ile getirilen saniklar, çevik kuvvet ekiplerinin olusturdugu kordondan içeriye dogru alinmaya basladi. Sahislar karsilarinda basin mensuplarini görününce sinirlenerek hakaret etmeye basladi. Basin mensuplarina saldirmaya çalistilar. Ancak polisin aldigi önlemleri geçemeyince küfür ederek içeriye girdiler. Saniklarin sorgulari ifade ve savunmalarinin alinmasi aksam saatlerine kadar devam edecek.