Artik analar aglamasin baris istiyoruz

BATMAN - "Artik analar aglamasin, baris istiyoruz" sloganiyla 3 günlük imza kampanyasi baslatan Insan Haklari Dernegi (IHD) Batman Subesi ilk 2 günde 5 bin imza topladi.

IHD’nin Haziran ayinda baslattigi “Artik analar aglamasin, baris istiyoruz” kampanyasi devam ediyor. Kampanyanin baslatildigi tarihten bu yana degisik uygulamalarla eylemsellige dönüstürülen etkinlikler kapsaminda bu kez imza kampanyasi baslatildi.

6 Kasim Pazar günü Özyasa Is Merkezi önünde imza standi açan IHD Batman Subesi yöneticileri, 3 gün boyunca devam edecek olan imza kampanyasinda toplanan imzalar hazirlanan bir dilekçe ile Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne (TBMM) gönderecek.

Dilekçede, yasanan çatismalarin son bulmasi, kalici iç barisin saglanmasi ve demokratik katilim sürecinin önünün açilmasi için aktif ve etkin tavir almaya, insan haklari standartlarinin yükseltilmesi ve toplumsal barisin saglanmasina yönelik yasal düzenlemelerin vakit geçirmeden yapilmasi isteniyor.

Öte yandan bayram tatilinde çarsi iznine çikan askerlerin de imza kampanyasina destek verdigini belirten Becerekli, bunun dikkat çekici oldugunu belirtti.