‘Artık bana dünyaları verseler ne fayda eder’

Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde meydana gelen kuş gribi vakası sonrası kızı Fatma Özcan'ı kaybeden baba Emin Özcan basına kırgın olduğunu söyledi.

Tek tesellisinin oğlu Muhammed Özcan’ın iyileşmesi olduğunu söyleyen Özcan, “Benim hiç kimseden bir talebim olmadı. Birileri buraya gelip bana bazı sözler verdi, verilen bu sözlerin hiç biri tutulmadı. Ben zaten hiçbir şey istemiyorum. Tayizeye gelen Ak Parti Ağrı Milletvekili Naci Aslan bana ev ve iş konusunda Başbakan adına söz vermişti.” dedi.

Vaatlerin yerine getirilmesinin dahi acısını hafifletmeyeceğini dile getiren acılı baba Özcan, “Ben canımı, hayat umudumu, kızımı kaybettim. Bana artık dünyayı da verseniz benim için bir anlamı yoktur. Kızım hiç aklımdan çıkmıyor, kapının her açılışında sanki kızım gelecekmiş gibi hissediyorum. Bu yüzden onu aklımdan çıkması mümkün değil.” diye konuştu. Bir haftadır yataktan kalkamayacak kadar hasta olan Özcan, gözyaşları içinde Muhammed’e sarılarak ‘Allah’a çok şükür oğlum iyileşti.” diyor. Sibel (8), Filiz (6), Muhammed (5), Özcan isimli çocuklar ise babalarına sıkı sıkı sarılarak acısını bastırmaya çalışıyorlar. Anne Hazal Özcan ise evlat acısının kendisine yettiğini söylemek ile yetindi.

AK PARTİLİ MİLLETVEKİLİ ASLAN: MAYIS AYINDA ÖZCAN AİLESİNİN İHTİYAÇLARI KARŞILANACAK

Ak Parti Ağrı Milletvekili Naci Aslan ise mayıs ayı içerisinde Özcan ailesine gerekli olan yardımların yapılacağını söyledi. Özcan ailesini ziyaret ettiği sırada vaatte bulundukları ev ve iş sözünü yerine getireceklerini hatırlatan Aslan, “İnşallah mayıs ayı içerisinde Emin Özcan’a ev ve iş verilecek. Başbakan’ın bu konuda talimatları var.” şeklinde bilgi verdi.