‘Artık Çanakkale Ankara olmuştur’

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, Türkiye'nin tüm sektörleri ile birlikte yabancı sermaye tasallutu altına girdiğini söyledi.

Yazıcıoğlu, Alperenler Ocağı Bursa Şubesi’nin ”18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi” etkinlikleri çerçevesinde düzenlediği ”Şehitleri Anma” gecesine katıldı. Burada partililere hitap eden Yazıcıoğlu, Çanakkale Zaferi’nin dünya tarihinin kaydettiği en büyük destanlardan biri olduğunu belirtti. 250 bin vatan evladının şehit düştüğünü vurgulayan Yazıcıoğlu, Çanakkale’nin ruh, tarih, vatan ve millet olduğun, bu millet varoldukça Çanakkale’nin geçilemeyeceğini kaydetti.

Yazıcıoğlu, şunları söyledi; “Türk milleti varoldukça, Anadolu Türk olacak. Allah, Kur’an, vatan ve bayrak üzerine yemin olsun ki; vatanı böldürmeyeceğiz, bayrağı indirtmeyeceğiz. Dün Çanakkale’yi geçemeyenler bugün, kültürümüzü yozlaştırarak, ekonomimizi yıkarak, madenlerimize sahip çıkarak, bizi Türk-Kürt, Alevi-Ssünni diye parçalamaya çalışıyorlar.” diye konuştu.

Yazıcıoğlu, bazı güçlerin Türk ordusunu ‘çeteci, yasadışı bir örgüt’ gibi göstermeye çalıştığını, Türk milletini ayakta tutan değerlerle oynamaya başladığını öne sürerek, şöyle devam etti; ”Çanakkale’yi geçemeyenler, Sevr’i dayatıp Anadolu topraklarında Kürdistan, Ermenistan, Rum Pontus türetmek istediler. Sevr’i imzalayan ABD, Lozan Antlaşması’nı hala imzalamamıştır. 2 hafta ABD Senato binasında Suriyeli muhalif Kürt gruplar toplantı yaptı. Bu toplantıda açılan haritada, Antalya’dan başlayıp Ankara’yı da içine alan Trabzon’a kadar uzanan ve Doğu bölgelerimizi içine alıp ile Basra’ya kadar olan uzanan bir bölge hayali Kürdistan olarak gösteriliyordu. Bunlar tesadüf değil. Türkiye topraklarının büyük bir bölümünün hayali bir devlet olarak gösterilmesinasıl ifade edilebilir. Bu nasıl dostluktur, bu nasıl stratejik ortaklıktır, bu nasıl kader birliğidir.”

Türkiye’nin iletişim sektörü ile, demir-çelik söktürü ile, madenciliği ve bankacılığı ile yabancı sermaye tasallutu altına girdiğini ifade eden Yazıcıoğlu şöyle devam etti; “Dün ‘Çanakkale geçilmez’ demiştik. Şimdi ‘Ankara geçilmez’ demek zorundayız. Çünkü artık Çanakkale, Ankara olmuştur. Beynimiz işgal ediliyor. Yüreğimizden yakalıyorlar. Ortaokullara kadar, lise çağlarına kadar fuhuş, uyuşturucu çocuklarımızı esir almaya çalışıyor.”