Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe göreve başladı

Merkez İlçe Seçim Kurulu Başkanı Özcan Çakıroğlu'ndan mazbatasını alan AK Parti'den belediye başkanı seçilen Mehmet Kocatepe, belediye meclis üyeleriyle Artvin Belediyesi'ne geldi.

Merkez İlçe Seçim Kurulu Başkanı Özcan Çakıroğlu’ndan mazbatasını alan AK Parti’den belediye başkanı seçilen Mehmet Kocatepe, belediye meclis üyeleriyle Artvin Belediyesi’ne geldi.

Belediye Başkanlığı makamında gerçekleştirilen devir teslim töreninde oyunu veren vermeyen herkesin kardeşi olduğunu ifade eden Mehmet Kocatepe, “Rozetimizi çıkardık, bayrağımızı taktık. Bundan sonra bu rozet bizim belediye başkanlığı rozetimizdir. Parti de budur, hizmet de budur, belediye de budur. AK Partili arkadaşlarım, belediye çalışan arkadaşlarım, bundan sonra herkes bu şehrin iyiliğine çalışmak zorundadır. Her kim ideolojik davranırsa benim partimden de olsa gereğini yaparım. Seçim oldu bitti, artık herkes bu şehrin vatandaşıdır. Mehmet Kocatepe de bu şehirdeki herkesin belediye başkanıdır.” diye konuştu.

Artvin Belediye Başkanlığı görevini yürüten Emin Özgün, görevini devretmeden önce yaptığı konuşmada, üç dönemdir belediye başkanlığı yaparak Artvin’e hizmet ettiğini belirterek, “Bu bir hizmet yarışıdır. Ben, Mehmet Kocatepe arkadaşımın, iktidar partisinin belediye başkanı olarak Artvin’e iyi hizmetler yapacağı inancındayım. Bu konuda hiçbir endişem yok. Sonsuz başarılar diliyorum. Sizler bizim insanlarımızsınız. Siyasette farklı görüşlerin olması demokrasi gereğidir. Artvin’e hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” dedi.

Törenin ardından tebrikleri kabul eden Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, her şeyin yeni başladığını kaydederek, “Artvin için yüreğimizdeki projelerimizi inşallah en kısa sürede başlatıyoruz. Hepimize hayırlı olsun.” diye ekledi. Kocatepe halka verilen suyun yüzde 50 daha indirimli olabileceği müjdesini de verdi.