Artvin’de iftar topu erken patlayinca belediye özür anonsu yapti

ARTVIN - Artvin merkezde her gün iftar topunu patlatan görevli, iftara davetli oldugu için görevi dün esine devretti.

Bunun üzerine belediye bugün anons yaparak vatandaslardan özür diledi.
Artvin’de her gün iftar topunu patlatan Erdem Erdem dün iftara davetli oldugu için görevi esine devretti. Iftar vaktine 2 dakika kala Erdem’in esi topu patlatti. Topu her gün esinin patlattigini söyleyen Erdem’in esi, “Kendisi iftara davetli oldugu için topu patlatmam için bana teslim etti. Ben de saatini ayarladim ama 2 dakika erken patladigi söylendi.” dedi.

Artvin Belediye Baskan yardimcisi Erdinç Erdemir, “Dün aksam iftar topu 1- 2 dakika erken atilmistir. Bunun sebebi ordaki saat ayarindan dolayidir. Bunun için Artvin halkindan özür diliyoruz. Bu bir daha olmayacaktir.” dedi.

Il Müftüsü Ömer Tasçioglu ise, iftar topunun erken ateslendigini ifade ederek, “Bunun üzerine bazi vatandaslar orucunu erken açmis olabilir. Orucunu erken açanlarin bayramdan sonra 1 gün kaza orucu tutmalari gerekiyor.” ifadelerini kullandi.

Artvin Belediyesi ise erken atilan iftar topunun ardindan bugün anons yaparak vatandaslardan özür diledi. Anos’ta, “Dün iftar topu saat ayarindan dolayi 2 dakika erken atilmistir. Tüm Artvin halkindan üzör dileriz. Artvin Belediye Baskanligi” seklinde özür dilendi.

Zeki Balta adli vatandas, topun erken atildigini fark ettiklerini, kendilerinin ezanla oruç açtiklari için problem olmadigini söyledi.