As Osmaniye Gençlik sahadan 74-62 galip ayrıldı

Türkiye Kadınlar Basketbol İkinci Ligi'nde As Osmaniye Gençlik, Anadolu Üniversitesi'ni 74-62 yenerek sahadan galip ayrıldı.

Türkiye Kadınlar Basketbol İkinci Ligi’nde As Osmaniye Gençlik, Anadolu Üniversitesi’ni 74-62 yenerek sahadan galip ayrıldı.

    Osmaniye Merkez Spor Salonu’nda yapılan karşılaşmaya Anadolu Üniversitesi hızlı başladı. Pınar’ın bulduğu sayılarla ilk çeyreği 22-20 önde kapatan Anadolu Üniversitesi, maçın ikinci periyodunda kontrolü As Osmaniye Gençlik’e kaptırdı ve As Osmaniye Gençlik aradaki farkı kapatarak devreyi 37-34 önde bitirdi.

    Karşılaşmanın üçüncü çeyreğinde de ağırlığını hissettiren Osmaniye ekibi, bu periyot sonunda rakibine 55-52 üstünlük sağladı. Son çeyrekte de kontrolü rakibine kaptırmayan As Osmaniye Gençlik, sahadan 74-62 galip ayrıldı.

    As Osmaniye Gençlik Antrenörü Ahmet Araşan, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, iyi ve organize bir rakibe karşı oynadıklarını vurgulayarak “Yeni kurulan bir takımız. Maç boyuncu rakibimize karşı zorlandık ama yüksek hedeflerimiz var. Bu hedefleri gerçekleştirebilmek için çalışmalarımız sürüyor. Takımımız yeni transferlerle güçlenecek. Zaman geçtikçe de daha iyi oynayacağımıza inanıyorum. Takımımın son periyottaki oyunundan memnunum. Takviye yapmayı düşünüyoruz. Bir kısa bir de uzun oyuncu transfer etmek istiyoruz. Bunlardan biri yabancı olacak. Bunların bizi yukarı taşıyacak isimler olmasını arzuluyoruz.” diye konuştu.

    Anadolu Üniversitesi Antrenörü Barış Gürol ise Osmaniye ekibini maçı kazandıkları için tebrik etti. Oyuncularının iyi performans sergilediğini dile getiren Gürol, “Maçın son periyodunda istediğimiz oyunu oynayamadık ve kaybettik.” dedi.