As Osmaniye Gençlik Tekkeköy Belediyesi’ni 66-51 yendi

Türkiye Kadınlar Basketbol İkinci Lig İkinci Tur D Grubu'nda oynanan müsabakada As Osmaniye Gençlik, kendi sahasında Tekkeköy Belediyesi'ni 66-51 yendi.

Türkiye Kadınlar Basketbol İkinci Lig İkinci Tur D Grubu’nda oynanan müsabakada As Osmaniye Gençlik, kendi sahasında Tekkeköy Belediyesi’ni 66-51 yendi.

Osmaniye Merkez Spor Salonu’nda Ayhan Baykara ve Musa Orhan hakem ikilisinin yönettiği karşılaşmaya hızlı başlayan ev sahibi takım, ilk çeyreği 20-13 önde kapattı. İkinci periyotta farkı kapatan rakip takım As Osmaniye Gençlik karşısında bu periyodu da 32-31 önde bitirdi.

Karşılaşanın üçüncü çeyreğinde ise farkı 9’a çıkartan As Osmaniye, rakibine 51-40 üstünlük sağladı. Maçın son çeyreğinde oyunun kontrolünü eline alan As Osmaniye Gençlik, karşılaşmayı 66 – 51 kazanarak salondan galip ayrılan taraf oldu.

As Osmaniye Gençlik oyuncusu Nihan Anaz kaydettiği 19 sayı ile maçın en skorer ismi olurken, tribünleri dolduran taraftarları selamlayan oyuncular galibiyetlerinden dolayı uzun süre ayakta alkışlandı.

Maç sonrası bir açıklama yapan As Osmaniye Gençlik Antrenörü Aydın Uğuz, oyuncuların hepsine karşılaşmada şans verdiğini belirterek, “Bu maç benim As Osmaniye Gençlik’teki ilk maçım. Biz top kaybını aşağıya indirerek mücadele etmeye çalıştık. Bir önceki maçı kaybetmekten dolayı oyuncularımda biraz stres vardı ama sonra normal oyunu sergileyince galibiyet geldi. Tekkeköy Belediye’yi de tebrik ediyorum, güzel bir oyun sergilediler. Bu ligde biz de iddialıyız, taraftar atmosferi de çok güzeldi. Bundan sonra da başarılarımızın devamı gelecek.” diye konuştu.