Asansör 26 metreden yere çakıldı

Antalya Atatürk Devlet Hastanesi'nde 9 ile 10. kat arasına sıkışan asansörden kurtulmaya çalışan vatandaş, 26 metre derinliğindeki boşluğa düşerek hayatını kaybetti.

Alınan bilgiye göre: Antalya’nın Alanya ilçesi’nde oturan Adnan Çakır (40) isimli şahıs dün kalbinden rahatsızlanınca Antalya Atatürk Devlet Hastanesine geldi. 7. katta Kalp Damar servisine alınan Adnan Çakır bu gün yanına refakatçi olarak gelen annesi ile acil servis asansörüne bindi. 10. kattan çağrılan asansör 7. kattan yukarı çıkarken 9 ile10. kat arasında kaldı. İki kat arasında kalan asansörden kurtulmak isteyen Adnan Çakır asansörün kapısını bir miktar açmayı başardı. Asansör kabinin kapısının açıldığı 45 santimetre kadar aralıktan yaşlı annesini dışarıdaki başka bir hastaya vererek kurtarmayı başaran Çakır, çağrılan teknik servis elemanlarını beklemeden aralıktan aşağı sarkarak inmeye çalışınca 26 metre aşağıya, asansör boşluğuna düşerek hayatını kaybetti.

Hastanın 7. katta yattığını ancak olayın 9. katta gerçekleştiğini belirten Atatürk Devlet Hastanesi Başhekimi Abdurrahman Arıcı, Adnan Çakır’ın dün hastaneye yatışının yapıldığını söyledi. Daha önceden böyle bir olayın olmadığını ifade eden Arıcı, Çakır’ın teknik servis beklemeden aşağı sarkması sonucu dengesini kaybederek asansör boşluğuna düştüğünü söyledi.