Asansör kazasında vefat eden iki kardeş yan yana toprağa verildi

İstanbul'daki rezidans inşaatında meydana gelen asansör kazasında hayatını kaybeden işçilerden Tahir Kara (25) ile kardeşi Ferdi Kara (19), memleketleri Gümüşhane'nin Şiran ilçesi Yeşilbük beldesinde gözyaşları arasında son yolculuklarına uğurlandı.

İstanbul’daki rezidans inşaatında meydana gelen asansör kazasında hayatını kaybeden işçilerden Tahir Kara (25) ile kardeşi Ferdi Kara (19), memleketleri Gümüşhane’nin Şiran ilçesi Yeşilbük beldesinde gözyaşları arasında son yolculuklarına uğurlandı.

Kara kardeşlerin cenazesi bugün Konaklı Camii önünde yapılan duanın ardından mahalle mezarlığına getirildi. Burada kılınan cenaze namazına Gümüşhane Valisi Yücel Yavuz ile AK Parti Gümüşhane Milletvekili Kemalettin Aydın ve yakınları katıldı. Cenaze namazının ardından aynı kazada vefat eden kardeşlerin aynı yerde yan yana toprağa verildi. Tahir ve Ferdi kardeşlerin en küçüğü olan Gökhan Kara, ağabeylerinin mezarlarının başına dikilen ve isimlerinin yazılı olduğu tahtaları öptü. Cenaze namazı ve defin sırasında Kara kardeşlerin babası Mithat Kara, anne Arzu Kara ve yakınları gözyaşlarına boğuldu. Zaman zaman fenalık geçiren Kara ailesinin fertlerine sağlık görevlileri müdahale etti.

CİHAN