Asansörde dehşet!

Kadıköy'de Galatasaray Üniversitesi 2.sınıf öğrencisi Yeşim Tuğrul, ikamet ettiği binanın asansöründe kimliği henüz belirlenemeyen bir kişinin saldırısına uğradı.

Olay dün saat 22:00 sıralarında, İstanbul’un en lüks yerlerinden birisi olan Suadiye Emin Ali Paşa Caddesi üzerinde bulunan Topçuoğlu apartmanının asansöründe meydana geldi. 17 katlı binanın 7. Katındaki evine çıkmak için asansöre binen Galatasaray Üniversitesi Felsefe Bölümü 2. Sınıf öğrencisi Yeşim Tuğrul (21), kendisini takip ettiği iddia edilen bir kişinin saldırısına uğradı. Kafasına sert bir cisimle defalarca vurularak ve boğazı kesilerek hastanelik edilen genç kızı bina sakinlerinin görmesi üzerine olay ortaya çıktı. Genç kızı asansörde kanlar içinde yatarken gören bina sakinleri polise ve ambulansa haber verdi. Kanlar içindeki Tuğrul’a ilk müdahaleyi olay yerine gelen sağlık ekipleri yaptı. Tuğrul, yapılan müdahalenin ardından Özel İsviçre Hastanesi’ne kaldırıldı. Hastanede beyin amaliyatına alınan genç kızın hayati tehlikesinin devam ettiği öğrenildi.

Polis olay yerinde inceleme yaparak faile ait iz ararken, cadde üzerindeki dükkanların güvenlik kameraları taranarak olaydan sonra kaçarak uzaklaştığı ileri sürülen failin eşgali tespit edilmeye çalışıldı.

Bir bina sakini ise genç kızın içler acısı durumunu şöyle anlattı: “Asnsörde kanlar içinde yatıyordu. Kimin yaptığı bilinmiyor ancak bir arkadaş Yeşim eve gelirken siyah montlu bir kişinin onu takip ettiğini görmüş. Adam Yeşim’in ardından binaya girmiş sonra da aynı kişi kaçarak uzaklaşmış. Arkadaş biraz takip etmiş ancak ne olduğunu bilmediği için vazgeçmiş.”

Polisin yaptığı incelemlerde Tuğrul’un cüzdanından ve üzerinden bir şey alınmadığı tespit edilirken, olayın gasp girişimi veya taciz olabileceği ihtimali üzerinde duruluyor.