ASÇED’li kadınlar yoksul çocuklar için toplandı

Akdeniz Sevgi Çevre Diyaloğu (ASÇED), Belek Rixos Premium Hotel'de yoksul çocuklar yararına defile ve kermes düzenledi.

Burdur Belediye Başkanı’nın eşi Şevkiye Akkaya’nın katkısı ve Nuray Gündüzalp’in tasarımlarının yeraldığı, tamamen el dokuması ve işlemelerinden oluşan Burdur alacaları sergilendi.

Kütahya Cemile Gül Moda Evi’nin sunduğu geçmişten günümüze Osmanlı motifleriyle ince ince işlenmiş, el işlemesi olan Türk kıyafetleri izleyenlerin beğenisini kazandı. Geçmişteki düğünlerimizin yansıtıldığı mini şov ise izleyenlere büyülü anlar yaşattı.

Exen Tekstil hazırladığı günlük ve abiye kıyafetleri ile hanımları ilgi sini çekti. Düzenlenen kermeste ev hanımlarının el emeği göz nuru ahşap boyamadan nakış işlemeye kadar birçok ürün hayırseverlerin beğenisine sunuldu.

Kermes ve defileden elde edilen gelirler ise yoksul çocukların yararına kullanılacak. “Ne kadar çok insana ulaşırsak o kadar çok gencimize okuma imkanı sağlayacağımıza inanıyorum.” diyen ASÇED Yönetim Kurulu Başkanı Duygu Tamince, “Kermesi fakir ve yoksul öğrenciler yararına düzenledik. Bizim amacımız birçok insana hitap etmek, atıl durumda olan bayanları harekete geçirmek. Bu tür organizasyonlarla onları aktifleştirmek.” diye konuştu.

ASÇED Yönetim Kurulu Kurucu Üyesi Güler Şenöz ise “Bugün düzenlediğimiz kermes gibi birçok organizasyonumuz var. Yeni projelerimiz var. Bu projelerimizi sistemli bir şekle dönüştürmek istiyoruz. Bahar şenliklerimiz, piknikler ve yine bu tarz kermeslerimiz olacak. Bünyemizde de bir takım kurslar düzenliyoruz. İngilizce, takı, ebru kursları gibi.” dedi.

Belek Rixos Premium Hotel’de düzenlenen organizasyona ASÇED üyeleri, ev hanımları ve tanınmış iş adamlarımızın eşlerinden oluşan 450 kişi katıldı.