‘Asgari ücretliye verilen söz tutulmadı’

Saadet Partisi İskenderun İlçe Başkanı Hüsamettin Aydın, asgari ücretliye verilen zammın yeterli olmadığını ve çalışana verilen sözlerin tutulmadığını söyledi.

Saadet Partisi İskenderun İlçe Teşkilat binasında düzenlenen aylık divan toplantısında konuşan Aydın, hükümetin dört yıl önce asgari ücretle çalışanlara verdiği sözü tutmadığını belirterek, “İşçiye reva görülen bu rakam maalesef yeterli değildir. Recep Tayyip Erdoğan henüz AK Parti Genel Başkanı iken bundan dört yıl önce asgari ücret rakamlarını çay ve simit hesabına vurarak en az 500 YTL olmalıdır diye vatandaşımıza umut vermişti. Çalışanımız inandı, güvendi ve bunları tek başına iktidara getirdi. Aradan dört yıl gibi uzun bir süre geçmesine rağmen asgari ücret hala 500 YTL olmadı. Neden? çünkü, bunlar Milli Görüş gömleğini çıkardı, yerine IMF’nin gömleğini giydi de ondan” diye konuştu.

Çalışanlara, esnafa, emekliye, memura, çiftçiye verilen sözlerin tutulmadığına dikkat çeken Aydın, “Ücret artışlarının düzeltilmesi, halkın alım gücünün artması ve yüzünün gülmesi için halkımızın akıllı hareket etmesi gerekir.” dedi.