Aşık olduğu evlatlık kız için babasını öldürdü

Samsun'un Canik ilçesinde evlatlık 13 yaşındaki kıza aşık olan genç babasıyla tartışarak bıçaklamış ve babasınınölümüne neden olmuştu. Gencin yargılanmasına başlandı.

Samsun’un Canik ilçesinde tartıştığı babasını bıçaklayarak öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan sanığın yargılanmasına başlandı. Gencin annesi oğlunun, evlat edindikleri 13 yaşındaki kıza aşık olduğunu ve bu nedenle cinayeti işlediğini öne sürdü.

Samsun 2. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmada, yaklaşık 3 ay önce Soğuksu Mahallesi’nde tartıştığı babası Kadir Akın’ı (62) bıçaklayarak öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan İmdat Akın’ın (22) yargılanmasına başlandı.

Tutuklu sanık Akın, babasıyla sık sık tartıştıklarını, olay günü benzer bir tartışma sonucu kendini kaybettiğini ve olayın gerçekleştiğini söyledi.

Duruşmada tanık olarak dinlenen anne Emine Akın, bir yakınlarının kızının kendilerine evlatlık verildiğini, oğlunun da kendileriyle yaşayan 13 yaşındaki C.G’ye aşık olduğunu ve büyüdüğünde C.G. ile evlenmeyi düşündüğünü iddia etti.

Oğlu İmdat Akın’ın, babasının C.G ile ilgilenmesinden rahatsız olduğunu ve bu nedenle bir kıskançlık yaşadığını savunan anne Emine Akın, ”Oğlum İmdat, kocamın C.G’ye cinsel yönden yakınlaştığını düşünmüş. Bu da evde sık sık tartışmaların yaşanmasına sebep oldu. Olay günü de aynı sebepten kocam Kadir ile oğlum İmdat arasında tartışma yaşandı. Kavgada önce babasını döven İmdat, daha sonra mutfaktan aldığı bıçakla öldürdü” dedi.

Dinlenen diğer tanıklar da anne Emine Akın’ın ifadesine benzer şekilde ifade verdi.

Olayın ardından aileden alınarak yetiştirme yurduna yerleştirilen C.G. ise sanığın kendisini sevdiğini birkaç kez söylediğini belirterek, ”Sanık dedem Kadir Akın’ın yanına gitmemi istemiyordu. Bana cinsel istismarda bulunabileceğini belirtiyordu. Ancak böyle bir şey hiç olmadı. Olay günü de benim, dedem Kadir Akın ile parka gitmeme kızmış. Evde kavga çıkınca dışarı kaçtım. Onlar da dışarı çıktı. İmdat, elindeki bıçakla dedemi öldürdü” dedi.

İfadelerin ardından mahkeme heyeti, eksiklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi.