Asiltürk: Erbakan Vakfı’nın Saadet Partisi’yle ilgisi yoktur

Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk, 'Prof. Dr. Necmettin Erbakan Vakfı'nın Saadet Partisi ile hiçbir ilgisinin olmadığını açıkladı.

Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk, ‘Prof. Dr. Necmettin Erbakan Vakfı’nın Saadet Partisi ile hiçbir ilgisinin olmadığını açıkladı. Asiltürk, “Fatih Erbakan imzasıyla yayınlanan bildiride vakfın teşkilatlanacağı bildirilmiştir. Bu çalışma, doğrudan Saadet Partisi’ni bölmeye yönelik bir çalışmadır.” dedi.

Yazılı açıklama yapan Asiltürk, “Toplumda sevgi ve saygı uyandırmış büyük zatların çocukları bir araya gelerek babalarının hatırasını canlı tutmak için bir vakıf kurarlarsa herkesin buna saygı duyması gerekir. Böyle bir vakfın genel merkezinde hedeflenen çalışmalar yapılır. Ancak Prof. Dr. Necmettin Erbakan Vakfı olarak kurulmuş olan vakfın kurucuları arasında Erbakan Hocamızın en büyük çocuğu olan Zeynep Erbakan bulunmamaktadır. Dolayısıyla aile adına kurulmuş bir vakıf olma vasfında değildir.” ifadelerini kullandı.

Asiltürk açıklamasında, “Ayrıca vakıf genel başkanı Fatih Erbakan imzasıyla yayınlanan bildiride vakfın il, ilçeler ve beldelerde, Türkiye’de mevcut siyasi partilerin teşkilatını andıran bir teşkilat oluşturacak şekilde teşkilatlanacağı bildirilmiştir. Bu çalışma Erbakan Hocamızın isminin arkasına gizlenilerek doğrudan Saadet Partisini bölmeye yönelik bir çalışmadır. Hocamız, ‘Milli Görüşün tek temsilcisi Saadet Partisidir. Eğer bir insan bu davaya hizmet edecekse gelip karargâha teslim olması gerekir’ sözünü ömrü boyunca tekrar etmiştir. Kurulan vakfın Saadet Partisi ile hiçbir ilgi ve ilişkisi yoktur. Saadet Partililerin dikkatine sunuyorum. Milli Görüş topluluğu olarak ümit ve temenni ediyoruz ki Erbakan Hocamızın çocukları babalarının tavsiyesine uyarlar.” görüşünü dile getirdi.